image

Москаль натякнув митникам, що прискіпливо контролюватиме надходження

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль натякнув митникам, що прискіпливо контролюватиме надходження з митних зборів, бо ці гроші потрібні на ремонти доріг

Лише 20-го грудня 2016 року Закарпатська область нарешті була включена в урядовий експеримент, за яким 50% від перевиконання плану митних зборів можуть залишатися в області на ремонт доріг.

Ми повідомляли про те, що уряд розробив законопроект, який  дозволяє чотирьом прикордонним областям залишати частину митних зборів у себе в областях, які повинні використовуватися на ремонти доріг. І до цього переліку увійшли всі західні прикордонні області, окрім... Закарпатської.

Звичайно, це обурило закарпатський політикум. Спочатку на сесії Закарпатської облради звернулися до уряду з проханням  включити в цей список і нашу область. Не подіяло. Це трошки розлютило наших депутатів і вони навіть  прийняли скандальну заяву, щодо необхідності повернення нашому краю самоврядного статусу, якщо вже центральна влада така глуха і сліпа.

Щоправда, потім голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль почав давати задню і депутати відмовлялися від радикалізму в своїй заяві. Тим не менше, сам Геннадій Москаль зробив кілька звернень щодо необхідності внесення нашої області в експеримент, яким би частину митних зборів можна було залишати на ремонт доріг.

Тепер питання вирішене і голова ОДА порахував, скільки ми можемо отримати грошей від митних зборів на ремонт доріг.

 Як повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА, протягом 2016 року Закарпатська митниця ДФС перевиконала планові надходження до бюджету на 310 мільйонів 295,9 тисяч гривень. Якби Закарпаття ще минулого року було включено до «дорожнього експерименту», за яким 50 відсотків від суми перевиконання надходжень митниць спрямовувалося на ремонт доріг, область отримала б додатково 155 мільйонів 148 тисяч гривень.
– На жаль, у 2015 році, коли приймався закон про «дорожній експеримент», ніхто з наших нардепів не пролобіював інтереси Закарпаття, тому ми не отримали жодної додаткової копійки на інфраструктуру, – заявляє Геннадій Москаль. – У грудні минулого року область усе-таки включили в «дорожній експеримент» – за це проголосували всі закарпатські нардепи крім трьох братів Балог. Тому цього року очікуємо від Закарпатської митниці ДФС додаткові надходження для місцевого бюджету. Будемо уважно слідкувати за роботою митниці, дуже сподіваємося, що вона працюватиме так само ефективно, як і в 2016-му (або навіть краще) і забезпечить для Закарпаття мінімум 155 мільйонів гривень для ремонту доріг.

unnamed (2)

Геннадій Москаль чудово розуміє, що дороги у нас погані і стан доріг впливає на імідж влади. Тому він не буде злазити з митників і вимагатиме від них чесної роботи і реальних надходжень від митних платежів. З цією метою правоохоронці однозначно посилять контроль над митницею.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com