image

Москаль тисне на парламент, щоб Закарпаттю давали на ремонт доріг гроші з митниці

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль просить від закарпатських нардепів лобіювати в парламенті прийняття законопроекту, щодо включення Закарпаття в перелік областей, які отримуватимуть частину митних коштів на ремонт доріг.

Розроблений на початку липня минулого року і схвалений Верховною Радою України «дорожній експеримент», який передбачає спрямовувати на ремонт автодоріг 50 відсотків коштів від перевиконання щомісячних планових надходжень митниць, включив тільки п’ять регіонів України:Волинську, Чернівецьку, Львівську, Одеську області, а також м.Київ.
– Закарпаття, яке межує з чотирма країнами Євросоюзу, в експеримент не потрапило, і жодний народний депутат від нашої області чомусь не пролобіював свій край під час розгляду законопроекту у Верховній Раді, – заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. – Хоча кошти на ремонт автодоріг виділяються немалі – на сьогоднішній день загальна сума складає майже мільярд гривень. Враховуючи той факт, що Закарпатська митниця стабільно перевиконує планові надходження, наша область втрачає величезні гроші. Усі нардепи скаржаться на стан закарпатських доріг, але ніхто пальцем об палець не вдарив, щоб домогтися фінансування дорожньої інфраструктури в порядку запровадженого парламентом експерименту.

Г.Москаль разом із народним депутатом Валерієм Лунченком підготував законопроект «Про внесення змін до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України, який буде внесений на розгляд Верховної Ради. Згідно з цими змінами, дія експерименту продовжиться до 1 січня 2019 року (у теперішній редакції експеримент триває до 1 січня 2017 року), а в перелік областей включено й Закарпатську. На кошти від перевиконання планових надходжень Закарпатської митниці пропонується здійснити поточний ремонт доріг загального користування державного значення «Київ – Чоп», «Мукачево – Рогатин», «Мукачево – Лужанка» та «Вилок – Дяково».
– Законопроект уже переданий у Верховну Раду, тепер справа за нардепами від Закарпаття – хай доведуть на ділі, як вони переймаються інтересами області, – зазначає Г.Москаль.

Як ми повідомляли, Президент Петро Порошенко підписав закон про фінансування ремонту доріг з митних зборів у 4 прикордонних областях, але не в Закарпатській.

Дивіться відео дороги в Закарпатті до держкордону із Румунією.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com