image

Москаль знайшов, за що можна покарати владу Балог у Мукачеві

Між головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та нардепом Віктором Балогою тривають постійні заочні взаємні звинувачення, однак у Москаля лише зараз знайшлася тема, на якій можна покарати владу Балог у Мукачеві – ПТУ.

Конфлікт між Геннадієм Москалем та Віктором Балогою триває давно. Однак у Москаля так і не було нагоди якось покарати Балогу. Балоги втратили владу у всьому Закарпатті, але тримають в руках свою вотчину – Мукачево.

Більше того, наприкінці січня мер Мукачева Андрій Балога в інтерв’ю «Главкому» просто глузував з Геннадія Москаля. І ось що він сказав про голову Закарпатської ОДА:

«Скажу чесно: він мене абсолютно не цікавить. Він є васалом, призначеним з Києва. Я є міським головою, обраним громадою міста Мукачево. Він як приїхав, так незабаром і поїде.

Ми займаємося прозорою роботою в місті, нічого не приховуємо. Будь ласка, нехай приходять, перевіряють.

Політика Москаля в Закарпатті – це скандал. Наприклад, в Мукачеві, а мене більше турбує Мукачево, ми не зважаємо, є він чи немає. Мукачево – самоврядне місто, і він не впливає ні на що».

Аж тут виникла проблема з ПТУ. Нагадаємо, що в держбюджеті України передбачено, що професійно-технічні училища повинні фінансуватися з місцевих бюджетів. Це велике навантаження на бюджети і влада Мукачева відмовилася фінансувати ПТУ.

В інтерв'ю тому ж «Главкому» мер Мукачева Андрій Балога розповів, що депутати міської ради в бюджеті на 2016 рік не передбачили фінансування ПТУ.

«З іншого боку керівники училищ мають контракти з Міністерством освіти, де прописана заробітна плата — це перше. Друге — майно перебуває у власності Міносвіти. Так чому ми повинні їх фінансувати? Серед тих, хто там навчається, тільки 25% мукачівців, так ми готові фінансувати тільки нашу¼, а на все інше давайте субвенцію. Тому депутати міської ради в бюджеті на 2016 рік не передбачили фінансування ПТУ. Вже є листи від губернатора Москаля, від голови облради Рівіс. Вони вимагають зібрати сесію. При цьому в обласному бюджеті вільних залишків, якщо я не помиляюся, 140 млн, тобто вони спокійно могли б передбачити кошти на фінансування професійно-технічної освіти», — пояснив Балога.

Вчора на такий демарш Балоги та влади Мукачева прореагувала Закарпатська ОДА.

«Мукачівська міська рада відмовляється виконувати Закон «Про  Держбюджет України на 2016 рік» у частині фінансування професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ).  У результаті 486 працівників розташованих у місті трьох ПТНЗ не отримали в січні зарплату, а 1904 учні – стипендію», - повідомляє Закарпатська ОДА.

При цьому 72 дитини, які є круглими сиротами, не забезпечуються гарантованим державою триразовим харчуванням (фактично їх годує керівництво навчальних закладів зі своєї кишені), а в самих ПТНЗ не йде проплата за енергоносії, що загрожує відключенням тепла й світла.

У повідомленні ОДА був і коментар голови ОДА Геннадія Москаля:

«Ужгород, Хуст і Берегово виділили кошти, у їхніх ПТНЗ немає проблем – діти отримують стипендію, працівники зарплату. Проьоеми тільки в Мукачеві, яке не хоче фінансувати професійно-технічні заклади. Хоча необхідні гроші в Мукачеві є, вільний залишок коштів міського бюджету на початок 2016 року становить 48,9 мільйонів гривень, тоді як на утримання трьох ПТНЗ необхідно 36,8 мільйонів на рік. Фінансувати мукачівські ПТНЗ з обласного бюджету неможливо – це порушення закону. А, по-друге, за Держбюджет, який переклав фінансування ПТНЗ в обласних містах на міські бюджети за винятком Ласло Брензовича проголосували всі нардепи від Закарпаття, у тому числі й нардеп від Мукачева Віктор Балога. Тому мукачівській міській владі треба або виконати закон, прийнятий Верховною Радою, або вимагати від Верховної Ради змін у частині фінансування професійно-технічних закладів. А не демонструвати свої примхи, через які страждають викладачі та діти, в тому числі круглі сироти».

Голова ОДА подав позов до суду з проханням зобов’язати Мукачівську міськраду виконати Закон про Держбюджет України на 2016 рік у частині фінансування професійно-технічних навчальних закладів, - повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

А вже сьогодні Геннадій Москаль здійснив робочу поїздку до Мукачева. Москаль зрозумів, що тема з ПТУ може додати прихильності мукачівців до нього.

«Мета моєї поїздки – заспокоїти колективи навчальних закладів, які за січень не отримали ні копійки, – повідомляє Г.Москаль. – Працівники залишилися без зарплати, а учні без стипендії.

На жаль, проблему в Мукачеві поки так і не вирішено. Якщо в інших містах обласного підпорядкування, у тому числі бідніших за Мукачево, міськради виділили необхідні кошти, то тут усе залишається по-старому. Мені така позиція абсолютно незрозуміла».

Москаль також повторив вчорашні слова про те, що необхідні кошти для фінансування ПТУ в бюджеті Мукачева є, а також про те, що за держбюджет у Верховній Раді голосував Віктор Балога. А ще Москаль застеріг про можливий соціальний вибух.

«Закон «Про Держбюджет», за який проголосував у тому числі й нардеп від Мукачева В.Балога, треба або змінювати в частині фінансування профтехосвіти, або виконувати. Так само, як його виконали Ужгород, Хуст і Берегово. В іншому разі зволікання з фінансуванням професійно-технічних закладів у Мукачеві призведе до соціального вибуху», -- заявив Геннадій Москаль.

Тепер у стані Балог в Мукачеві готують відповідь Москалю. Можна не сумніватися, що вона буде різкою та саркастичною.

Степан Форкош, Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com