image

Мукачево проти Москаля та націоналістів: Міськрада перейменувала вулиці Бандери та Шухевича

На сесії Мукачівської міськради депутати вирішили перейменувати вулиці Степану Бандері та Роману Шухевичу відповідно на вулиці Гузара та Шептицького

"Розглянувши зверненняпрезидента Національної академії мистецтв України, лауреата Національної премії України ім.Т.Шевченка Андрія Чебикіна та голови Закарпатської організації Національної спілки художників України, народного художника України Бориса Кузьми, щодо перейменування вулиці на честь народного художника України, почесного академіка Національної академії мистецтв України  Мички Золтана вулицю Борканюка Олекси  перейменовано на вулицю Мичка Золтана.

Зважаючи на прохальний лист пароха Успенського греко-католицького Собору, декана Мукачева ставрофорного протоієрея  Йосипа Ловски про увіковічнення постать блаженнійшого кардинала Любомира Гузара, голови Української греко-католицької церкви, назвавши його іменем одну з вулиць міста вулицю, депутатами вирішено вулицю  Степана Бандери перейменувати на вулицю Гузара Любомира.

Розглянувши звернення голови МО “Союз Чорнобиль України” Товчка Олексія з проханням увічнити пам’ять  Митрополита Шептицького Андрея назвавши його іменем одну з вулиць міста, депутатами вирішено вулицю Шухевича Романа перейменувати на вулицю Шептицького Андрея.

Як ми повідомляли, лише днями голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль особисто взяв участь у відкритті вулиці Шухевича і переконував, що цей націоналіст має безпосереднє відношення до Закарпаття. У свою чергу, депутат Мукачівської міськради Роберт Іванчо був з цим незгоден.

Можна не сумніватися, що після такого рішення сесії Мукачівської міськради голова Закарпатської ОДА не забариться з гнівним коментарем. Коментар буде в дусі того, що мукачівські депутати зайняли антидержавницьку позицію, бо могли спокійно знайти інші вулиці, щоб назвати їх іменами Шептицького та Гузара.

Але цікаво інше. Депутати мукачівської міськради на цій таки сесії іронічно познущалися з Геннадія Москаля, назвавши в його честь "тупик".

"Враховуючи пропозиції комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування та перейменування вулиць, встановлення пам'ятних знаків в місті Мукачево на сесії міськради вирішено присвоїти відгалуженню вулиці Трудової назву "тупик Москаля Геннадія", - йдеться в рішенні сесії.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com