На Закарпатті лісівники мало не побили журналістів. Хто спровокував конфлікт (ВІДЕО)

листопад 04 2017, 10:12

На Закарпатті лісівники мало не побили журналістів. Хто спровокував конфлікт (ВІДЕО)

Конфлікт стався в селі Лопухово Тячівського району

Сюди приїхали журналісти "Радіо Свобода", щоб зняти сюжет про побудову гірськолижного курорту "Свидовець".

Однак згодом їх перестріла ціла група людей, серед яких були лісівники та навіть голова села.

Один із чоловіків навіть почав погрожувати журналістам, замахувався палицею та намагався вирвати камеру з рук. 

З розмов лісівників та голови села випливало те, що журналісти повинні були попередити про свій приїзд і мало не попросити дозволу у сільраді про те, що хочуть навідатися в ліс.

 

То чому ж насправді стався цей конфлікт? Справа в тому, що журналісти вирішили скористатися допомогою та інформацією місцевих опонентів до нинішньої лісової влади. Власне, журналісти приїхали на їхньому транспорті. Ці люди часто в пресі розповідають про ніби то кричущі порушення з боку місцевих лісовиків та влади у сфері лісового господарства. Найбільше від них дістається і нинішньому голові Закарпатського управління лісового господарства Валерію Мурзі, який свого часу очолював у Брустурах лісове господарство. Сам Мурга ці звинувачення спростовує.

Особистий конфлікт переріс у публічне опонування.

Валерій Мурга вказав це у своєму зверненні щодо інциденту з журналістами.

«Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства працює максимально відкрито для журналістів та представників громадськості. Те, що сталося учора, було чистою провокацією, в якій журналістів хотіли використати. І це робиться систематично. Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства призначило службове розслідування, після якого буде прийняте відповідне рішення», - заявляє Мурга.

«За останні два роки у нас не було жодного інциденту з представниками «четвертої влади», лісова галузь стала відкритою для всіх. У нас є прес-служба, постійно організовуються прес-тури, під час яких представники державної лісової охорони презентують свою роботу та роботу своїх колег - від збирання насіння й висаджування посадкового матеріалу до заготівлі лісу. На всі інформаційні запити є реагування та відповідь. Ми також плідно співпрацюємо з громадськістю, адже при управлінні діє Громадська рада. Однак, на превеликий жаль і серед представників громадськості є псевдо-активісти, які містечковий конфлікт намагаються роздути на рівні країни. Пропоную провести опитування та журналістське розслідування, хто такі Володимир та Василь Фабриції, Михайло Сойма та Валерій Павлюк і деяких псевдо-активістів Тячівщини та дізнатися достовірну інформацію про цих підприємців» - повідомив Валерій Мурга.

Чому журналісти "Радіо свобода" вирішили скористатися послугами саме опонентів місцевого лісового начальства, невідомо, але журналісти переконують, що планували взяти коментарі і у голови села і у керівництва лісгоспу. Журналісти переконують, що не мали намір робити зйомки щодо незаконних вирубок лісу у цьому лісгоспі, а лише робили сюжет про "Свидовець".

Із цього конфлікту потрібно зробити висновки. Ліс не є приватною власністю і  повинен бути відкритим для всього народу. Дыяльнысть лысгоспыв повинна бути прозорою. Журналісти мають право брати інформацію у будь кого для об'єктивного висвітлення проблем і голова села повинен сприяти цьому, а не перешкоджати. Ну і неадеквата з палицею варто таки перевірити у психіатра. 

Василь Поляк для Prozak.info