На потворний пам'ятник жертвам голодомору в Ужгороді пішло 2,3 млн. гривень, а автор каже, що все в нормі (ВІДЕО)
<p><b>Влада Ужгорода зняла з себе відповідальність за потворний пам'ятник жертвам голодомору, який встановили в історичній частині міста</b></p>
Ми повідомляли про те, що в Ужгороді біля медичного факультету УжНУ встановили пам'ятник жертвам голодомору і цей пам'ятник не відповідає первісному проекту, який переміг в конкурсі. Цей пам'ятник різко розкритикувала громадськість міста.
Заступник мера Ужгорода каже, що роллю міської влади було лише виділити та підготувати майданчик для встановлення пам'ятника. Все решту робила обласна влада, яка і виділила кошти на виготовлення пам'ятника в розмірі 2,3 млн. грн.
У свою чергу, автор пам'ятника, скульптор Ігор Гречаник каже, що остаточний вид пам'ятника майже не відрізняється від проекту, а якщо і відрізняється, то це було обумовлено в угоді. Таким чином, автор убезпечив собі алібі і тепер у влади не може бути претензій.
Ужгородці ж, окрім сумнівної естетики пам'ятника, закидають і автору і конкурсній комісії те, що монументальність пам'ятника не вписується в загальний архітектурний простір Галагова. Ця примітивна жага до гігантоманії спотворює історичний район міста.
Навіть у Києві встановлено пам'ятну стелу жертвам голодомору біля Михайлівського храму зовсім скромну і набагато змістовнішу.
Є в Києві і пам'ятник жертвам голодомору, але він також більш змістовніший та емоційніший, ніж ужгородський і не такий великий.
"У той час, коли в світі вже кілька десятиліть пам'ятники вирішуються як концепт, який розвиває просторове і аналітичне мислення, як урбаністичний простір, в якому хочеться бути (і згадувати, так), у нас регрес вже давно дійшов до того, що в бік нового пам'ятнику не хочеться дивитися.
І чомусь мало просто втнути щось непропорційне, ман'єристичне, з дуже примітивним пластичним рішенням і концептом – воно ще й має бути циклопічне, вороже до середовища. І не кажіть, що це пост-совок. Нічого спільного з добре поставленою радянською монументальною школою сучасні українські державні пам'ятники як-от новий ужгородський, не мають", - написала на своїй сторінці у "Фейсбук активіст із захисту історичної спадщини Ужгорода Ліна Дегтярьова.