image

На що вплине скасування трудових книг, - закарпатський нардеп (ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні у дайджесті правових подій ми вже повідомляли, що Кабмін вирішив запитати в українців, чи потрібні їм трудові книжки. Більшість експертів сходяться на думці, що це зайва норма і витрата часу для їх заповнення. Тож цілком можливо, що трудові книжки скасують. 

Натомість нардеп від Закарпаття Віктор Балога, який останнім часом зайняв чітку позицію проти влади, вважає, що трудові книжки - це дешевий піар, яким не варто займатися.

"Не знаю як ви, друзі, а я вважаю, що у сфері зайнятості головні питання це – достойна заробітна плата, соціальні гарантії, медичне страхування працівників. Якщо скасування трудових книжок якось впливає на озвучені мною проблеми, то я обома руками за. Але ж ми з вами прекрасно розуміємо, що це має такий же вплив на ринок праці, як перейменування вулиць – на відстань від пункту «А» до пункту «Б».

Піар на папірцях – це поганий піар. Хороший піар для Міністерства економіки – це дерегуляція, зменшення податків і навантаження на фонд заробітної плати. Це записано в Коаліційній угоді, але там точно немає пункту про скасування трудових книжок. Так само я не пам’ятаю мітингів під Кабміном і громадських рухів «За скасування трудових книжок». Але, я майже щоденно бачу нарікання на відсутність робочих місць, корупцію, складні умови ведення бізнесу і низькі соціальні гарантії. Але, уряд вирішив боротися саме з трудовими книжками. Усе решта – почекає", - написав політик у себе на сторінці у Фейсбуці.

Зайвими є хвилювання щодо пенсії через скасування трудових. Як відомо, пенсія розраховується згідно з розмірами внесків до Пенсійного фонду, а не за записами в трудовій книжці. Тому скасування трудових зможе зекономити витрати на адміністрування. Пропонуємо інфографіку з цього приводу:

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com