image

На сесії Мукачівської міськради перейменували місто і прийняли "Картку мукачівця" (ЗВІТ)

Звіт про те, що сьогодні відбувалося на сесії Мукачівської міськради

Перейменування міста Мукачеве на Мукачево

На самому початку сесії міські депутати Мукачева одноголосно прийняли рішення про перейменування міста Мукачеве на Мукачево.

У зв’язку з існуючими розбіжностями між офіційною назвою міста та обліком на місцевому рівні, враховуючи протокол громадських слухань від 11.03.2016 року, враховуючи правову позицію Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування щодо вирішення питань найменування і перейменування населених пунктів, міські депутати на черговій сесії першим питанням прийняли рішення про перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на Мукачево.
Також пропонується порушити клопотання перед Закарпатською обласною радою щодо внесення подання до Верховної Ради України про перейменування міста Мукачеве Закарпатської області на Мукачево.

"Картка мукачівця"

Потім мукачівські депутати затвердили положення «Про багатофункціональну електронну пластикову картку "Картка мукачівця"».
Запровадження картки дозволить її власнику вести облік пільг, доплат, допомог, компенсацій, знижок, цільової адресної допомоги та інших заходів соціальної підтримки.
Використання картки "Картка мукачівця" надає можливість: отримати пільги, доплати, допомоги, компенсації, знижки, цільову адресну допомогу та інші заходи соціальної підтримки, забезпечити облік проїзду у міському пасажирському транспорті, який працює у звичайному режимі руху, обслуговування в лікувально-профілактичних установах, отримання медичних послуг, здійснити оплату житлово-комунальних послуг. Також власник картки матиме можливість здійснити зарахування на соціальні банківські рахунки, пов'язані з платіжними додатками соціальної карти, дотацій, пенсій, допомоги і інших грошових виплат, зняття готівки з банківських рахунків, реалізацію безготівкової оплати за товари і послуги, зокрема, із забезпеченням функції контролю адресності витрачання цільових соціальних дотацій, і інших операцій, доступних для виконання (за бажанням утримувача "Картки мукачівця").

7 мільйонів на лікування хворих на діабет 

Депутати також схвалили проект міської програми “Цукровий та нецукровий діабет» у новій редакції на 2016-2020 роки. На неї пропонують виділити 6 млн. 867 тис. гривень.
Метою програми є раннє виявлення хворих на цукровий та нецукровий діабет, забезпечення їх безоплатним або пільговим відпуском лікарських засобів за рецептами лікарів за рахунок міського бюджету, профілактика та зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби,
Фінансування програми здійснюватиметься за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством. За рахунок програми планують закупити глюкотести з метою забезпечення 100% обстеження дорослого населення із групи ризику на раннє виявлення цукрового діабету;
- забезпечити 100% визначення рівня цукру крові та сечі всіх хворих , які перебувають на лікуванні в ЦРЛ;
- забезпечити обстеження всіх хворих на цукровий діабет на рівень протеїнурії для профілактики та раннього виявлення діабетичної нефропатії;
- закупити тести для вимірювання глісованого гемоглобіну у хворих на цукровий діабет до системи BIO-RAD-10 та витратні матеріали до неї;
- забезпечити інвалідів І та ІІ групи тестами для глюкометрів;
- закупити тести для системи контролю рівня глюкози в крові Hemo Cue Glucose 201+;
- забезпечити хворих на цукровий діабет інсуліном за кошти міського бюджету по рецептам лікарів у разі амбулаторного лікування;
- забезпечення хворих на цукровий діабет ІІ типу цукровознижуючими таблетованими препаратами за кошти міського бюджету;
- забезпечення хворих з нецукровим діабетом безкоштовним лікуванням за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування;
- Забезпечити хворих на цукровий діабет інсуліновими шприцами та голками для шприц-ручок.

Центр первинної медико-санітарної допомоги

Також на черговій сесії Мукачівської міськради депутати прийняли рішення створити на базі відокремленої частини майна комунальної власності територіальної громади міста Мукачево Центр первинної медико-санітарної допомоги . Водночас депутати затвердили статут Центру. Міському голові надали право здійснити в установленому законодавством порядку призначення головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги.
Відділу охорони здоров’я виконавчого комітету Мукачівської міської ради доручено розробити штатний розпис, положення про підрозділи та посадові інструкції працівників Центру первинної медико-санітарної допомоги.
Юридична адреса Центру: вул. Грушевського, 29. Місце провадження господарської діяльності:
м. Мукачево, вул. Грушевського, 29, (амбулаторії ЗПСМ №1-3);
м. Мукачево, вул. пл. Паланок, 38 (ВСП амбулаторія ЗПСМ № 4);
м. Мукачево, вул. Чернишевського, 32/17 (ВСП амбулаторія ЗПСМ №5);
м. Мукачево, вул. І. Зріні, 113/40 (ВСП амбулаторія ЗПСМ № 6);
м. Мукачево, вул. Окружна, 28/99 (ВСП амбулаторія ЗПСМ № 7);
м. Мукачево, вул. Осипенка, 39-б/81 (ВСП амбулаторія ЗПСМ № 8);
м. Мукачево, вул. Верді, 6/106 (ВСП амбулаторія ЗПСМ № 9);
м. Мукачево, вул. Космонавтів, НВК “Первоцвіт” (ВСП амбулаторія ЗПСМ № 10).
Центр створений з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, що передбачає проведення заходів, спрямованих на: забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою; забезпечення керованості та безперервності медичної допомоги.

Фінансування міської програми культури збільшили втричі

Депутати міськради Мукачева також внесли зміни до міської комплексної Програми розвитку культури і мистецтв міста Мукачева на 2016 рік, затвердивши її у новій редакції. Фінансування збільшено з 578 тис. до 1 млн. 550 тис. гривень.
З них 419 тис. програмою передбачено витратити на організацію культурно-мистецьких заходів, 886 тис. – на матеріально-технічне забезпечення закладів культури міста, , 85 тис. – на вручення премій та стипендій, 80 тис. - на підтримку бібліотеки, 50 тис. – на міжнародне співробітництво та 30 тис. – на створення міжгалузевої системи підготовки педагогічних кадрів.

Навчально-виховні комплекси

Міські депутати також схвалили рішення про реорганізацію навчальних закладів міста – шкіл та дитсадків у навчально-виховні комплекси. Так, прийнято рішення «Про реорганізацію Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №15 Мукачівської міської ради Закарпатської області та Мукачівського дошкільного навчального закладу №30 Мукачівської міської ради Закарпатської області шляхом злиття», «Про реорганізацію Мукачівського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І ступеня - гімназія” Мукачівської міської ради Закарпатської області та Мукачівського дошкільного навчального закладу №41 Мукачівської міської ради Закарпатської області шляхом злиття» , «Про реорганізацію Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Мукачівської міської ради Закарпатської області та Мукачівського дошкільного навчального закладу №6 Мукачівської міської ради Закарпатської області шляхом злиття», «Про реорганізацію Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11 Мукачівської міської ради Закарпатської області та Мукачівського дошкільного навчального закладу №34 Мукачівської міської ради Закарпатської області шляхом злиття».
Водночас створять комісії з реорганізації та затвердять статути нових закладів.
Начальник управління освіти Мукачівського міськвиконкому Катерина Кришінець-Андялошій зазначила, що заклади, які реорганізують – школи та дитсадки знаходяться поруч. Завдяки створенню НВК буде можливість ефективніше використовувати матеріально-технічну базу закладів. Водночас це буде краще і для самих дітей , адже вони матимуть змогу відвідувати один заклад з дошкільної ланки і до завершення навчання у школі. Також бюджет міста зможе заощадити на близько мільйона гривень, і кошти спрямують на освітню галузь.

На лікування онкохворих виділять більше 2 млн. гривень

Депутати Мукачівської міськради також внесли зміни до міської «Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на 2014-2016 роки». На програму пропонується виділити 2 млн. 95 тис. гривень.
Міському фінансовому управлінню фінансування доручено проводити в межах затверджених асигнувань в бюджеті на відповідні роки.
Координувати виконання програми доручать головному лікарю центральної районної лікарні.

Як виконувався бюджет Мукачева

Міські депутати затвердили звіт про виконання міського бюджету за 2015 рік.
Минулоріч до загального фонду міського бюджету мобілізовано 248 981,1 тис. грн. податків і зборів (обов’язкових платежів), при уточненому плані 235 921,8 тис. грн., понад план надійшло 13 059,3 тис. грн. Виконання становить 105,5 %. У порівнянні до аналогічного періоду минулого року надходження зросли на 112 724,7 тис. грн. або на 82,7 відсотка.
З державного бюджету одержано субвенції на загальну суму 281 874,9 тис. грн. та інші додаткові дотації в сумі 11 734,7 тис.грн. На утримання об’єктів спільного користування з бюджету Мукачівського району одержано субвенцію в обсязі 25 340,0 тис. грн.
Таким чином, в цілому надходження по загальному фонду міського бюджету при уточненому плані 555 911,0 тис. грн. становлять в сумі 567 930,7 тис. грн., рівень виконання складає 102,2 відсотка.
Надходження до спеціального фонду міського бюджету (без врахування міжбюджетних трансфертів) складають в сумі 29 734,4 тис. грн., при уточненому плані 20 770,1 тис. грн. Понад план надійшло 8 964,3 тис. грн. Виконання складає 143,2%. У порівнянні до аналогічного періоду минулого року надходження зросли на 8 156,9 тис. грн. або на 37,8 відсотка.
До спеціального фонду міського бюджету надійшло 6 746,1 тис. грн. офіційних трансфертів при уточненому плані 10 438,7 тис. грн. Виконання становить 64,6 %, міський бюджет недоодержав офіційних трансфертів з державного бюджету в сумі 3 692,6 тис. грн.
Таким чином, в цілому надходження по спеціальному фонду міського бюджету при уточненому плані 31 208,8 тис. грн. складають в сумі 36 480,5 тис. грн., рівень виконання складає 116,9 відсотка.

Мер Мукачева звинуватив керівництво ПТУ у зволіканні
«Міська влада доклала всіх зусиль, і вже у вівторок заклади ПТУ могли отримати фінансування. Але вже третій день йде зволікання зі сторони керівників професійно-технічих училищ – вони не підписують кошториси, щоби мали змогу відкрити фінансування структур. Це фінансування зарплат та стипендій студентам. Тобто сталася цікава ситуація – спочатку збираються на мітинги, а після вирішення проблеми зволікають з тим, щоби працівники якнайшвидше отримали зарплати», - зазначив міський голова Мукачева Андрій Балога.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com