image

Надійний патронат: У Невицького замку збільшилися шанси на порятунок

Реставрацією Невицького замку опікуватиметься і дружина Президента України Марина Порошенко

Як ми повідомляли, голові Закарпатської ОДА Геннадію Москалю вдалося протиснути в програму перебування дружини Президента України Марини Порошенко в Закарпатті і відвідини Невицького замку.

Цей візит був більш, ніж успішним. на сторінці Фонду Порошенка у "Фейсбук" вже появився допис, який дає оптимістичний прогноз на реконструкцію замку.

"У 2018 році з метою збереження та запобігання повної руйнації замку заплановано здійснити першу чергу невідкладних робіт по реставрації Невицького замку. Для цього з Державного бюджету в рамках фінансування проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, передбачено 10,7 млн грн та асигнувань з місцевих бюджетів в обсязі 500 тис. грн. За словами Марини Порошенко, Невицький замок – одна з найстаріших споруд Закарпаття, яка має надзвичайно високу архітектурну цінність та не має аналогів на території України. І вирішення питання реставрації пам’ятки національного значення сприятиме розвитку туристичної інфраструктури та актуалізації національної культурної спадщини. Проект, зокрема, передбачає реставрацію центральної вежі з повною заміною покрівлі та укріпленням дерев’яних конструкцій, будівництво оглядового майданчика, укріплення стін вежі, реставрацію малої вежі, консервацію руїн замку, впорядкування та благоустрій території, встановлення системи зовнішнього освітлення тощо. Після завершення першої черги невідкладних робіт головна вежа Невицького замку зможе повністю функціонувати та приймати туристів", - йдеться в дописі.

Як ми повідомляли, у жовтні 2017 року замок нарешті перейшов  під опіку управління культури Закарпатської ОДА, що дало йому шанс на порятунок.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com