image

Нардеп Ланьо не втік, а поїхав на відпочинок

Сьогодні ряд ЗМІ повідомили про те, що один із фігурантів Мукачівського інциденту, народний депутат Михайло Ланьо втік з України. Але чи була це втеча?

Зокрема, радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт заявив, що Ланьо «зміг втекти з України через кордон по лінії південно-західного напрямку».

З його слів, безперешкодно перетнути кордон Михайлові Ланьо вдалося через те, що він має статус народного депутата. "І жодна зі служб, які б могли йому протидіяти йому в тому, щоб він покинув чи не покинув територію України, не може нічого зробити, тому що він має недоторканність як народний депутат. Справи, які йдуть щодо нього, вони в рамках справи відкриті, здається, Генеральною прокуратурою. Ним займаються активно. Перетин кордон був по лінії південно-західного напрямку, ніхто з нас не міг протидіяти цьому перетину", - зазначив Тандіт.

Як відомо, 17 липня у Михайла Ланя уже була спроба перетину кордону, але вона була неуспішною.

Сам Ланьо сказав, що їхав з родиною на море на відпочинок, однак прикордонники відмовилися його випускати, пославшись на те, що «не працює комп'ютер», після чого депутат поїхав до прокуратури з'ясовувати ситуацію.

У свою чергу, Державна прикордонна служба спростовувала інформацію про те, що прикордонники не випустили Ланьо з України. За їх словами, депутат передумав сам.

«На пункті пропуску «Тиса» було проведено перевірку документів ідентифікації особи. Депутат передумав і повернувся назад на територію України», - розповів на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування подій у Мукачеві перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк.

Нагадаємо, що цього дня саме в пункті пропуску Чоп-Загонь дійсно через збій системи утворилася величезна черга з автомобілів.

Сама інформація про перетин кордону Ланя чомусь подається як втеча, хоча закарпатці перетинають кордон дуже часто. Поїхати за кордон для закарпатця є звичною справою. Просто на покупки, на басейни чи до друзів і родичів.

Михайло Ланьо має депутатську недоторканість і міг не боятися, що його затримають, аж поки Верховна Рада не зняла б з нього цю недоторканість. Це могло статися на найближчому пленарному засіданні, та й то лише у випадку, якщо б прокуратура вже завершила розслідування Мукачівського інциденту і мала підозри щодо незаконних дій Михайла Ланя.

Ми не змогли зв’язатися з Михайлом Ланьом, але отримали інформацію від одного із його знайомих, який нам повідомив, що у Ланя немає сенсу втікати.

«По-перше, Міші немає чого боятися, бо на нього нічого нема. По-друге, він доволі важко потрапив цього разу в парламент, щоб так легко позбуватися тепер депутатства і бути в бігах. Він планував саме зараз поїхати на море, то і поїхав собі», -- повідомили нам.

Залишається чекати реакції самого Ланя щодо інформації про його виїзд за кордон. Мовчання не піде йому на користь, бо відразу виникне підозра, що він таки «сів на дно». Навіть якщо це вимушена втеча, а не поїздка на відпочинок, то міг би зробити заяву на зразок: «Мене підставили і мені підло шиють справу». Бо просто втеча з мовчанкою поставить хрест на його політичній кар’єрі.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com