image

Навколо Ужанського природного нацпарку загострюються пристрасті

Триває запекла боротьба за керівне крісло Ужанського національного природного парку

Останнім часом у ЗМІ з'являються заяви з боку двох таборів, які борються за те, щоб керувати Ужанським нацпарком. Захищає свою посаду нині чинний керівник Віктор Биркович. Намагається посісти керівне крісло Василь Пацкань. 

Все зводиться до того, що оточення Бирковича називає Пацканя браконьєром, а оточення Пацканя називає Бирковича чорним лісорубом.

І ось днями на веб-сторінці Міністерства енергетики та захисту довкілля з'являється матеріал, у якому йдеться про звільнення з посади керівника Ужанського нацпарку Віктора Бирковича за систематичні порушення.

"З 2016 по 2018 рік, коли директором парку був Віктор Биркович, Державною екологічною інспекцією України проведено три планові та шість позапланових перевірок, у результаті яких зафіксовано низку порушень на загальну суму 2 мільйони 319 тисяч 630 гривень збитків. Зокрема, було виявлено незатверджені ліміти вирубування дерев, незаконні суцільні рубки, незаліснення щойно вирубаних ділянок та невідповідність площ та контурів ділянок. Також були зафіксовані факти побиття активістів", - йдеться в матеріалі на сторінці Міненергетики та захисту довкілля. 

У тому ж таки матеріалі зазначається, що Биркович звільнив 2/3 персоналу і окрім того, займався підприємницькою діяльністю.

Саме тому в Міненергетики вирішили розірвати контракт з Бирковичем і призначити на його місце Василя Пацканя. При цьому зазначається, що новопризначеного керівника не пускають на робоче місце і про цей факт повідомлено поліцію.

У свою чергу, оточення Бирковича звинувачує керівництво Міненергетики та захисту довкілля в некомпетентності, мовляв, ці прикривають відвертого браконьєра, а ті активісти, про яких йдеться в матеріалі міністерства, є найманими псевдоактивістами. 

Більше того, заступниця Бирковича Марина Заяць також зробила заяву в поліцію, що її побив той таки Василь Пацкань. Про цю подію вона повідомила і міністра енергетики та захисту довкілля Олексію Оржелю і навіть президенту України Володимиру Зеленському.

Окрім того, нинішній колектив Ужанського нацпарку також зробив заяву, у якому засуджує наклепницький, на їхню думку, матеріал на сайті Міненергетики та захисту довкілля. 

"Колектив Ужанського національного природного парку засуджує БРЕХЛИВУ інформацію про 2,5 млн. збитків в Ужанському НПП через нібито незаконні рубки парку, яка з’явилась після виступів працівників парку в засобах масової інформації щодо свавілля яке чинить некомпетентне керівництво Мінекоенерго на Ужанський НПП.

ВИМАГАЄМО НЕГАЙНОГО РОЗ’ЄДНАННЯ МІНІСТЕРСТВА ЕКОЛОГІЇ ТА ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ УКРАЇНИ ТА ВИВЕДЕННЯ ЕКОЛОГІЇ З ПІД ЯРМА НЕКОМПЕТЕНТНИХ НОВОПРИЗНАЧЕНИХ ЧИНОВНИКІВ ЕНЕРГЕТИКІВ", - йдеться у заяві колективу Ужанського нацпарку.  

Зважаючи а те, що за керівне крісло нацпарку йде така боротьба, то нацпарк дійсно є привабливим місцем. І найгірше те, що боротьбу за керівне крісло ведуть не через любов до довкілля і прагнення збагатити та захистити природу, а заради того, щоб мати якусь приватну вигоду. 

У цьому випадку міністр енергетики та довкілля не повинен ставати ні на чию зі сторін, які так бурхливо борються за посаду. Найкращим варіантом могло б бути призначення на цю посаду когось із справжніх захисників природи і патріотів краю. Бо нацпарк потрібно захищати і розвивати, а не експлуатувати його у корисливих цілях.

Генріх Розман, еколог

Читайте також:  Чому на Закарпатті полюють на тварин та вирубують ліс навіть в Національному парку

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com