image

Обласні депутати облради проголосували за перехід на баланс облради Боржавську вузькоколійну залізницю та дитячу залізницю в Ужгороді

За це рішення проголосували 53 депутати облради під час пленарного засідання 7-ї сесії облради.

Відповідно до цього рішення надано згоду на безоплатну передачу із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Закарпатської області шляхом безоплатного відчуження Боржавської вузькоколійної залізниці, що знаходиться на території Берегівського і Хустського районів із дотриманням наступних умов: забороною відчуження отриманого майна у приватну власність та використання об’єктів комплексу за цільовим призначенням.

Комунальна установа «Управління спільною власністю територіальних громад» Закарпатської обласної ради здійснюватиме необхідні організаційно-правові заходи стосовно передачі зазначеного майнового комплексу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області в особі Закарпатської обласної ради.

Голова облради Володимир Чубірко, який і став ініціатором того, щоб обласна рада забрала на свій баланс Боржавську вузькоколійку зазначає: «Експлуатація Боржавської залізниці коштує 7 млн. грн на рік. З них 3 млн – це місцевий податок за землю. Тобто реальна експлуатація становить 4 мільйони. Для порівняння: відновлення 20 км вузькоколійної колії з Чопа до Ужгорода ще до війни становило півмільярда. Наразі це шанс для нас створити серйозний продукт і експлуатувати його.

Разом з обласною радою і всіма ОТГ 4 млн грн. ми можемо заробити. А далі треба активно працювати, щоб вузьколійка стала інструментом для створення туристичної атракції, робочих місць, розвитку сфери послуг та доходів місцевих громад. Також вона може займатися вантажними перевезеннями. Наприклад, транспортувати вугілля з Ільниці для подальшого перевантаження на станціях Берегово і Виноградів. Цей вид палива може стати стратегічним продуктом найближчої зими, і буде цікавим українському і європейському ринкам».

Також депутати підтримали безоплатну передачу з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл і селищ дитячої залізниці у місті Ужгороді.

Пресслужба Закарпатської обласної ради

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com