image

Обласний Будинок дитини у Сваляві отримав чергову допомогу зі Словаччини

Сьогодні до Закарпатського обласного Будинку дитини у Сваляві було привезено гуманітарний вантаж 

За ініціативи Едуарда Бураша, який є радником з транскордонної співпраці глави уряду Словаччини, у місті Кошице було організовано збір гуманітарної допомоги. Роботу зі збору гуманітарки в Кошице проводить українка Наталья Олександрова, яка очолює громадську організацію "ТАНДЕМ".

Мешканці Кошице приносять на спеціальний пункт теплі речі, засоби гігієни, продукти харчування. Проводиться також акція зі збору свічок. Нещодавно 30 кілограмів свічок було передано в Ужгороді керівнику Карітас в Україні Петру Жарковському.

Цього ж разу Едуард Бураш та Наталя Олександрова привезли до Будинку дитини у Сваляві теплий одяг для діток, дитяче харчування, засоби гігієни.

Як розповів нам керівник Будинку Дитини Володимир Бейреш, це вже не перша допомога, яку привозить до Сваляви Едуард Бураш. А вже невдовзі буде реалізовано проект з крупної матеріальної допомоги Будинку дитини. Проект передбачає встановлення кондиціонерів у кімнатах Будинку, придбання кухонного обладнання та іншу допомогу. "Ми раді, що за сприянням Закарпатської обласної ради та ініціативі Едуарда Бураша ми значно покращимо умови перебування діток у нашому закладі. Нещодавно за допомоги обласної ради ми отримали інтерактивну підлогу, яка має фізіотерапевтичну функцію. А тепер словацькі друзі допоможуть нам облаштувати кухонне приміщення та ігрові кімнати Будинку", - каже Володимир Бейреш.

Проект буде реалізований саме ГО "ТАНДЕМ". Наталія Олександрова повідомила, що реалізовано проект буде вже найближчим часом. "Проект буде профінансований Міністерством закордонних справ Словаччини. Координатором проекту є Едуард Бураш. Буде придбано мінімум 5 кондиціонерів, кухонне обладнання та кабінет гідротерапії. Ми намагатимемося зробити все для того, щоб проект був реалізований чим швидше, щоб дітки, які тут перебувають, мали більший комфорт", - розповіла Наталя Олександрова.

У свою чергу Едуард Бураш розповів, що за останні півроку вже декілька разів відвідав Будинок дитини у Сваляві. "Насправді у нас є окрім проекту з допомоги Будинку дитини у Сваляві ще два проекти з допомоги подібних закладів у Середеному Ужгородського району та Виноградові. Ми чітко усвідомлюємо у якому важкому стані зараз перебувають наші сусіди і намагаємося докласти максимум зусиль, щоб якось допомогти. Головним чином наш патронат стосується будинків для дітей сиріт та дітей з фізичними вадами. Зроблю все від мене залежне, щоб проекти були реалізовані швидко і якісно", - каже Едуард Бураш.

апр

Для довідки. Наразі в обласному Будинку дитини у Сваляві перебуває 92 дитини-сироти віком від народження і до 5-ти років. Із них 31 дитину було привезено зі Сваляви із сиротинця у Білій Церкві на Київщині.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com