Петьовка вже не проти прав блогерів
Народний депутат Василь Петьовка відкликає свійзаконопроект №2111 про внесення змін до Закону України "Про інформацію". Як ми повідомляли раніше, ще 12 лютого народний депутат України від ЗакарпаттяВасиль Петьовказареєстрував законопроект №2111, яким обмежуються права інтернет-блогерів.
Своє рішення пояснює врахуванням громадської думки, адже пропозиція депутата отримала чимало негативних висловлювань.
«Я не можу не зважати на громадську думку. Якщо юристи, експерти, журналісти вбачають в цьому законопроекті загрозу для свободи слова, значить він не повинен потрапити до сесійної зали і стати законом. Саме тому, цей документ буде відкликано мною з Верховної Ради», - заявив народний депутат, повідомляє офіційний сайт партії "Єдиний центр".
Разом з тим, Василь Петьовка зауважив, що не ставив собі за мету посягати на свободу висловлювань, чи, тим більше, боротися з блогерами.
«Інтернет – це не лише сотні і тисячі чесних журналістів, експертів, громадян з активною життєвою позицією, які використовують його для самоорганізації чи боротьби з несправедливістю. Інтернет – це ще й механізм, завдяки якому держава-агресор влаштовує провокації, дезінформує наших громадян, сіє серед людей паніку та зневіру. Але, люди, які до цього причетні, не несуть за це ніякої відповідальності і абсолютно вільно займаються підривною діяльністю», - пояснив політик.
Політик наголосив, що саме цього сегменту інтернету – фейкових блогерів і ботів Кремля – стосувався його законопроект. Але, так як громадськість має до нього питання, він відкликає його з Верховної Ради. Василь Петьовка сподівається, що держава в партнерстві з громадськістю все ж розроблять механізм боротьби з дезінформацією, який не створюватиме ризиків для свободи слова в Україні.
Власну думку щодо законопроекту про блогерів сьогодні висловив народний депутат Микола Томенко. Він, зокрема, зазначив: "Моя позиція щодо медіа, чи то канали чи Інтернет: пріоритет державної політики мусить бути направлений на протидію ЗМІ, в тому числі Інтернет-видань ДЕРЖАВИ-АГРЕСОРА, а не українських. Такий закон не має шансу на підтримку в Раді".