image

Після відміни віз на держкордонах в Закарпатті будуть кілометрові черги

Чи витримають наявні в Закарпатті КПП на держкордонах напливу туристів, які захочуть відвідати Євросоюз після відміни віз для українців

Ця проблема піднімалася вже неодноразово. Наявних КПП на держкордоні явно не вистачає. Приміром, українсько-словацький кордон наразі облаштований всього трьома пунктами пропуску: автомобільні КПП "Ужгород" та "Малий Березний", а також виключно пішохідний пункт пропуску у Малих Сельменцях. Уже зараз подеколи на словацько-українському кордоні бувають кількагодинні черги. Після відміни Євросоюзом віз для українців черги зростуть в рази.

Уже були пропозиції щодо того, щоб облаштувати так звані регіональні переходи, які б обслуговували лише виключно мешканців прикордонних областей. Окрім того, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль на бізнес-форумі в Словаччині запропонував відновити пішохідно-велосипедний перехід на КПП "Ужгород", як це вже колись було.

Сьогодні прес-служба Закарпатської ОДА повідомила, що голова ОДА Геннадій Москаль направив звернення міністру закордонних справ України Павлу Клімкіну з проханням посприяти у відкритті на державному кордоні України, що пролягає в межах Закарпатської області, десяти нових міжнародних пунктів пропуску.

На українсько-румунському кордоні мова йде про чотири пункти пропуску:

1. «Біла Церква (Рахівський район, Україна) – Сігет Мармацієй (Румунія)». Румунія готова тут за кошти Євросоюзу побудувати міст через Тису, проектна документація вже готова, необхідні кошти закладені.
2. «Яблунівка (Хустський район,Україна) – Гута (Румунія)». Пункт пропуску тут діяв до 2-ї світової війни.
3. «Тячів (Україна) – Малий Тячів (Румунія)». Пункт пропуску тут також діяв до 2-ї світової війни.
4. «Хижа (Виноградівський район, Україна) – Тарна Маре (Румунія)». Пункт пропуску діяв у період СРСР, частково залишилася інфраструктура.

На українсько-угорському кордоні мова йде три пункти пропуску, а саме:

1.«Велика Паладь (Виноградівський район, Україна) –  Нодьгодош (Угорщина)».
2. «Бадалово, Варієво (Берегівський район, Україна) – Сатмарчеке, Тісакород  (Угорщина)».
3. «Соловка (Ужгородський район, Україна) – Тісасентмартон (Угорщина)».

Крім того, комплексного розвитку потребує діючий пункт пропуску «Лужанка».
       

На українсько-словацькому кордоні мова йде про два пункти пропуску, а саме:

1. «Забрідь (Великоберезнянський район, Україна) – Уліч (Словаччина)».
2. «Соломоново (Ужгородський район, Україна) – Чієрна (Словаччина)».

Крім того, комплексного розвитку потребує діючий пункт пропуску «Ужгород – Вишнє Нємецке».
       

На українсько-польському кордоні мова йде про один пункт пропуску: «Лубня (Україна) – Волосате (Польща).

«На деяких пунктах пропуску, які діяли в минулому, залишилася інфраструктура, тому відновити їхню роботу технічно нескладно.  Але зробити це на місцевому рівні неможливо, необхідне сприяння МЗС як України, так і сусідніх країн. Принципові домовленості при відкриття пунктів пропуску між сусідніми країнами є. У цьому зацікавлені всі, адже нові пункти дадуть потужного поштовху економіці прикордонних регіонів. Залишилося закріпити домовленості відповідними урядовими угодами», - цитує Москаля його прес-служба.

На жаль, уряд наразі доволі «важкий на підйом». У Києві почнуть діяти лише тоді, коли запахне смаженим. От коли відмінять візи і на КПП почнеться армагедон, тоді, можливо, урядовці і почнуть трошки реагувати. А тепер питання навіть реконструкції діючих КПП ніяк не рухається з місця. Зі зміною прикордонного начальства постійно міняються підрядчики, які повинні реконструювати наші жахливі пункти пропуску. Нові підрядчики пропонують новим начальникам нові відкати. Це і є українські реалії.

Василь Поляк для Prozak.info
Читайте також: Українські бізнесмени застряли на українсько-словацькому кордоні

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com