image

Президент Порошенко на засіданні ПАРЄ нарікає на незнання закарпатськими угорцями державної мови

Президент України Петро Порошенко щойно виступив на засіданні Парламентської Асамблеї Ради Європи і відбивався від звинувачень у дискримінації національних меншин через Закон про освіту

Петро Порошенко переконує, що стаття 7 Закону про освіту не є дискримінаційною для нацменшин, а лише передбачає рівне вивчення нацменшинами державної та рідної мови у навчальних закладах нацменшин.

"Стаття 7, яку критикували певні наші європейські партнери, спрямована на покращення стану української мови в публічному житті, але також гарантує використання мов національних меншин", – переконує Порошенко.

"Чи можете ви уявити собі ситуацію, щоб діти в Британії, Німеччині чи Франції не розмовляють англійською, німецькою, французькою мовами?.. А ви уявляєте, що 75% випускників шкіл у Берегові не склали іспит з української мови. Вони просто її не розуміють. Як вони можуть продовжувати навчання, працевлаштуватися в країні, стати держслужбовцями? Це дискримінація таких дітей", – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, що ще з 2012 року угорська мова є регіональною у закарпатському місті Берегово.

Як ми повідомляли, Закон про освіту був негативно сприйнятий угорцями Закарпаття. 

Закарпатські угорці вважають його дискримінаційним. Є думка, що Закон не можна вводити в дію, бо він призведе до освітнього колапсу.

Інші експерти вважають, що Закон відповідає всім європейським правовим нормам. 

Свою оцінку повинні дати відповідні європейські структури.

0 коментарів


Написати коментар

Loading...