image

Про що говорило лісове керівництво Закарпаття

У прес-центрі Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства відбулася прес-конференція начальника Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерія Мурги. На брифінгу з представниками мас-медіа також були присутні перший заступник начальника Ігор Коцур та заступник начальника Василь Кий.

Головний лісничий області підбив підсумки роботи галузі за I квартал 2016 року, які виглядають доволі втішно. Валерій Мурга почав виступ з інформацією про боротьбу з незаконними рубками та лісопорушниками.

 «У Закарпатті найбільші запаси лісів в країні і площа лісового покрову сягає понад 695,8 тис. гектарів або близько 52% території нашої області. Лісовий покрив сформований в основному буком, ялиною, ялицею, дубом з домішкою явора, ясена та інших цінних порід. Варто пам'ятати, що ліс - це не тільки джерело деревини, в ньому величезні запаси грибів, ягід, плодів, лікарських трав, квітів і ще безлічі корисних речей і смакоти. Але люди часто забувають, що ліс належить не тільки їм - це будинок для величезної кількості тварин, птахів, комах та інших живих істот. Вирубуючи величезні площі дерев ми повинні не забувати їх відновлювати. Що і роблять лісівники. Раціональне використання лісових ресурсів є одним з основних завдань обласного управління лісового та мисливського господарств» - каже начальник ЗОУЛМГ Валерій Мурга.

Відновлення лісів.

У системі Закарпатського лісового та мисливського господарства вибудувана і успішно функціонує система лісовідновлення. Як розповідає головній лісівник краю Валерій Мурга, в галузі створені всі умови для вирощування здорових, якісних лісів - від заготівлі, переробки лісонасіннєвої сировини і зберігання лісового насіння, вирощування стандартного садівного матеріалу, проведення лісокультурних робіт - до рубок догляду за лісом. Впроваджено і функціонує передова технологія по переробці лісонасіннєвої сировини і зберігання лісового насіння, яка дає можливість отримувати високоякісний насіннєвий матеріал і забезпечувати його повноцінне, тривале зберігання.

«Щорічно лісівники вирощують мільйони нових сіянців, які потім «переїжджають» на постійне місце проживання в ліс. Тільки за весняну кампанію було лісовідновлено 3155,5 га (при 2865 га запланованих), створено лісових культур на площі 1222,5 га (115% виконано), в тому числі доповнено лісових культур на площі 400 га. Догляд за лісовими культурами зроблено на площі 2392 га. Думаю, такі цифри підтверджують дбайливе ставлення до лісових багатств краще будь-яких слів», - вважає Валерій Мурга.

Незаконні рубки

Однією з основних проблем у веденні лісового господарста є охорона лісу від незаконних рубок. Так за І півріччя 2016 року  в держлісфонді  зафіксовано 353 випадки незаконних рубок, загальною масою 4244 кбм., завдана шкода лісовому господарству склала 15367,8 тис. грн.

Основна маса - 3251 кбм. або 77 % незаконних рубок від загальної маси по управлінню скоєно у філіях ДП «Закарпатське ОУЛАГ», які виявлені при прийомо-передачі.

-               Філія «В.Березнянське ЛАГ» - 2138 кбм, на суму шкоди 7272 тис. грн..

-               Філія «Перечинське  ЛАГ» - 365  кбм, на суму шкоди 1179,3 тис. грн..

-               Філія «Хустське  ЛАГ» - 207  кбм, на суму шкоди 838,3 тис. грн.

Захист лісів від пожеж

Від самого початку пожежонебезпечного періоду з метою вдосконалення спільних дій щодо гасіння лісових пожеж працівниками державної лісової охорони, пожежно-рятувальних підрозділів ДСНС та медичних працівників в межах лісового фонду Берегівського, Виноградівського, Воловецького, Довжанського, Міжгірського, Мукачівського, Ужгородського, Хустського та Ясінянського ( де приймали участь від  Рахівського ЛДГ) лісогосподарських підприємств проведені комплексні тактичні навчання по ліквідації лісових пожеж, які були наближеними до реальних умов.  Одна з причин лісових пожеж – відсутність державного фінансування лісової галузі. Друга – людська недбалість і необережне ставлення до лісових насаджень.

За рахунок коштів отриманих від господарської діяльності лісогосподарськими підприємствами  облаштовано 57 км. мінералізованих смуг,  Проведено догляд за мінсмугами та протипожежними розривами в обсязі 123,8 км(при запланованих 113 км.). Проводилась робота по благоустрою зелених зон, облаштовувались місця для відпочинку. На час надзвичайної пожежної небезпеки, за умовами погоди, вживались термінові заходи щодо обмеженого в'їзду на територію лісфонду транспортних засобів

З метою виявлення порушників правил пожежної безпеки в лісових масивах, працівниками державної лісової охорони проведено 549 рейдів під час яких виявлено та притягнуто до адміністративної відповідальності 7порушників, сума накладених штрафів склала 2380 грн., яка  повністю порушниками сплачена. Проте, незважаючи на проведені заходи, з початку пожежонебезпечного періоду цього року в лісах підпорядкованих управлінню зафіксовано 7 випадків лісових пожеж на площі 12,7 га.

Ефективність використання лісів

Закарпатське ОУЛМГ розробляє план дій щодо підвищення ефективності економічного ресурсу лісу. Основний акцент лісівники роблять на глибоку переробку деревини на внутрішньому ринку. Обсяг реалізованої продукції за І півріччя поточного року склав 347,4 мільйони гривень. Щодо заготівлі деревини, то за І-ше півріччя поточного року підприємствами ЗОУЛМГ від усіх видів рубок заготовлено 622 тис. зменшилось порівняно з аналогічним періодом.

Зарплата лісівників

Заробітна плата працівників лісової галузі постійно зростає. Тільки в порівнянні до відповідного періоду минулого року на 25,0 % і становить 114,1 тис. грн.

Рівень середньомісячної заробітної плати  штатних працівників зріс і складає за 1-ше півріччя 2016 року  5236 грн., тобто ріст порівняно з аналогічним періодом 2015 року на 1488,0 грн., або 40%.

Чисельність штатних працівників в порівнянні до відповідного періоду минулого року майже не змінилася та складає 3045 осіб.

Охорона та безпека праці

Лісова галузь є галуззю, де роботи є вкрай небезпечними. Тому питання поліпшення умов праці, профілактики виробничого травматизму були, є і залишаються надзвичайно актуальними. Керівництвом, службою охорони праці облуправління та підпорядкованими підприємствами проводиться систематична робота щодо поліпшення умов праці та організації безпечної роботи. За шість місяців поточного року службами охорони праці безпосередньо на підприємствах проведено 313 обстежень стану охорони праці, виявлено 1400 порушення нормативних актів з охорони праці, призупинено експлуатацію 37 видів обладнання, машин і механізмів та роботу 23-х технологічних процесів, притягнуто до дисциплінарної відповідальності 4 посадових осіб. ЗОУЛМГ розроблено інструкцію по розробці вітровально-буреломних лісосік, складено програму навчання з охорони праці для бригад, які будуть розробляти вітровально-буреломні лісосіки.

За шість місяців поточного року на заходи з охорони праці в цілому по системі було витрачено 2972,7 тис. грн. при річному плані 981,3 тис. грн (0,05% від фонду заробітної плати), з яких на проведення цільового навчання з охорони праці витрачено - 113,4 тис. гри.. В 2015 році за перше півріччя витрачено було - 1731,6  тис грн..

Лісові дороги

За 10 років силами працівників лісового господарства побудовано 247 км лісових доріг. Зокрема, тільки Рахівський лісгосп проклав 47 кілометрів таких шляхів, що становить близько п’ятої частини від усіх побудованих доріг у Закарпатському ОУЛМГ. В 2016 році  заплановано розширення мережі лісової інфраструктури і в І-шому півріччі  2016року вже здійснено будівництво земляного полотна 10,8км., (при річному плані 13,2км.) та облаштовано дорожнім одягом 7,5км. Слід зазначити, що облаштування майбутніх лісогосподарських доріг, як завершальний вид робіт здійснюється в осінній період. Якісні лісові дороги – це доступ до лісового фонду, догляд за насадженнями, доступ населення до лісу, потужний поштовх до розвитку туристичної логістики, гарантована та своєчасна ліквідація вогню та повеней.

На завершення прес-конференції з представниками мас-медіа головний лісівник області розказав про сплату податків в бюджет України  та допомогу соціальним закладам. За звітний період поточного року підприємствами галузі в області сплачено до зведеного  бюджету податків, зборів та обов’язкових платежів в сумі 147,3млн.грн, в т.ч.: Ріст порівняно з аналогічним періодом 2015року на 45,8млн. грн., або 45,1%.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com