image

Прокуратура затримала лідера закарпатських правосеків

Правий Сектор Закарпаття заявив про затримання свого ватажка Олександра Сачка

"За півтора року після резонансного конфлікту у Мукачеві (котрий стався 11 липня 2015 року), Генпрокуратура вирішила збільшити кількість підозрюваних. Причому мова йде, звісно ж, не про так званих йовбаків, не про працівників правоохоронних органів, а про... правосекторівця!

Нагадаємо, у травні 2016-го лідеру Закарпатського "Правого сектору" Олександру Сачку, порушуючи норми КПК, поштою надіслали повідомлення про підозру у скоєнні злочинів за більш ніж десятком статей Кримінального Кодексу. В підтримку Сашка виступило пів-Закарпаття: громадські активісти, волонтери, фронтовики; саму лише заяву проти переслідувань Сачка підписали понад три десятки представників різних громадських організацій. Можливо, через великий розголос, або з інших, їм відомих, причин прокурори трохи пригальмували процес. Олександра викликали в Генпрокуратуру на допити, але щоразу, як він приїздив, ці допити переносились: то слідчого нема, то часу, то ще щось подібне.

Минулого тижня на своїй сторінці у фейсбук Сачко повідомив, що він отримав лист, де вказано, що його оголосили у розшук! Сам же він спростовує те, що начебто переховується:

"Доброго всім дня, побратими й друзі!

Хочу поділитися новими перлами від ГПУ. Продовження вчорашньої циркової вистави в апеляційному суді.

На моє їм'я прийшли одразу два листи Генеральної прокуратури. Спершу подумав, що вони лише в один день прибули на поштове відділення. Відкрив конверти і виявилось, що вони й написані одного дня (11 жовтня), і писав їх один слідчий… Писав, писав і написав…

Написав, що я з 1 червня оголошений в розшук, оскільки я не ходжу на допити й умисно переховуюсь…

Що ж, повторюю відповідь на це питання. Ніколи не ховався, не ховаюся і в подальшому не збираюсь. Номера мого мобільного не має хіба новопризначений прокурор області. Але не телефонував ніхто з правоохоронців. За цей час я проживав вдома, відвідував всі судові засідання, де судять моїх побратимів, неодноразово зустрічався з правоохоронцями, журналістами, представниками ОБСЄ. З початку вересня і до середини жовтня я перебував у відрядженні в зоні проведення АТО, про що можу надати довідку. Також ніхто не звертався до моїх родичів. Ніхто не звертався й до моїх адвокатів Роман Бухтояров і Влад Добош, хоча слідчі ГПУ мають номери їхніх телефонів…

Отже, роблю висновок, що Генеральна прокуратура намагається виставити мене злочинцем, який ховається від правосуддя. Тому, друзі, щоб ні в кого не виникла думка, що я тікаю від доблесних правоохоронців, а при згадці про прокурора втрачаю свідомість, збираюсь до Києва. Пане слідчий, чекайте мене в понеділок зранку. Буду обов'язково!

Чия Правда - того й Сила!

Слава Україні!"

Зрештою, сьогодні після допиту Олександра затримали і завтра, 25 жовтня, у Печерському суді міста Києва обиратимуть йому запобіжний захід.  Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбуці його адвокат, Влад Добош:

"Завтра обрання  запобіжного заходу Олександр Сачко в Печерському суді!

Суки....затримують!"

"Правий сектор" же не збирається віддавати свого побратима в лапи системи, тому обіцяє масову підтримку та рішучі дії. І ще раз нагадаємо свіжі слова Сашка: «Чия Правда - того й Сила!»", - йдеться у повідомленні Правого Сектору Закарпаття. 

Читайте також: Чому прокуратура вирішила помститися лідеру Правого Сектору Закарпаття

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com