image

Радник мера Кошице: Від вибуху в Ужгороді постраждав і автомобіль Консула Словаччини

Не виключено, що Словаччина підготує дипломатичну ноту 

Ми повідомляли про те, що після підпалу в Ужгороді автомобіля екс-дипломата Ігоря Діра стався вибух після якого постраждали два автомобіля, які стояли по обидва боки від спаленого автомобіля. 

Автомобіль, який був праворуч, належить раднику мера Кошице зі зв'язків з Україною Едуарду Бурашу. 

Нам вдалося зв'язатися з паном Бурашем і він розповів про деякі подробиці. 

З його слів, у той час він перебував у Києві, де проводив прес-конференцію щодо чергових Днів України в Кошице.

"Мені зателефонували і повідомили, що від вибуху в Ужгороді постраждав мій автомобіль, я терміново виїхав до Ужгорода. Під час налагодження співпраці між містами Кошице та Ужгород мені доводилося тісно співпрацювати з заступником мера Ужгорода Олександром Білаком, тому саме йому я зателефонував. Пан Білак наразі вже не є заступником мера, але пообіцяв у всьому максимально посприяти, за що я йому дуже вдячний. Я прибув на місце пригоди і побачив, що мій автомобіль обгорів, вибухнули колеса і пошкоджені скла. Я написав заяву в правоохоронні органи. Також звернувся по допомогу до Генерального консульства Словаччини в Ужгороді. У Консульстві мені допомогли навіть з колесами на автомобіль, щоб його можна було транспортувати до Кошице. Наразі автомобіль вже перебуває на території Словаччини", - розповів Бураш.

Він також розповів, що переглядав відео, яке є в інтернеті з місця підпалу. "Це ще добре, що бензиновий бак на моєму автомобілі був з іншого боку, адже він міг вибухнути і тоді навіть важко уявити, якими були б наслідки", - каже Бураш.

З його слів, з іншого боку автомобіля який підпалили, стояв автомобіль Тойота Консула Генерального Консульства Словацької Республіки  в Ужгороді Златіци Грегушової. "Автомобіль Грегушової також постраждав. Мені відомо, що її автомобіль міг згоріти повністю чи навіть вибухнути, однак чоловік Грегушової Іван, ризикуючи постраждати, сам заскочив у машину і від'їхав у безпечне місце", - розповідає Бураш. При цьому, на той час на місці ще не було рятувальників, а деякі ужгородці просто робили селфі на фоні палаючих автомобілів.

Зі слів Едуарда Бураша, у цьому будинку, під яким були припарковані автомобілі, живуть дипломати Генконсульства Словаччини. "Зараз мова йде про безпеку дипломатів. Згідно з Віденською угодою дипломати є персонами недоторканими і мають бути захищеними, але наразі ми бачимо, що захищені вони недостатньо. Адже вибух міг бути значно сильнішим. Не виключено, що Словаччина підготує з приводу цього випадку дипломатичну ноту", - каже Бураш. 

Він також сподівається, що правоохоронці таки проведуть всі необхідні слідчі дії і винні будуть покарані. 

 

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com