image

Результати засідання ТСК по Мукачеву

Сьогодні у Києві засідала  Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України з питань розслідування обставин конфлікту в Закарпатській області між "Правим сектором" і депутатом Михайлом Ланьом. Йшлося, зокрема, про підозри Ланя у контрабанді, неявку Мустафи Наєма на допити в Генпрокуратуру, а також призначення 700 нових прикордонників на Закарпаття. 

Як ми повідомляли, серед 7 нардепів, які входять до ТСК є один закарпатець - Пацкан. 

Ланя підозрюють

Генеральна прокуратура перевіряє інформацію щодо можливої причетності народного депутата України Михайла Ланьо до котрабанди на Закарпатті. Про це сьогодні на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування подій у Мукачевому повідомив старший слідчий з особливо важливих справ Генпрокуратури Андрій Попов, - пише УНІАН.

“Хочу запевнити, що перевіряється діяльність так званої групи Ланьо та підстави для цього конфлікту”, - сказав Попов.

Він зазначив, що органи прокуратури направили відповідні доручення до правоохоронних органів з метою отримання повної інформації і фактів виявлення контрабанди та причетності до неї вказаної групи.

Мустафа не свідчить?

Генпрокуратура заявляє, що нардеп Мустафа Наєм, який також був присутній у Мукачеві 11 липня, не з’явився на допити. Про це сьогодні на засіданні парламентської ТСК з розслідування конфлікту у Мукачеві заявив заступник генпрокурора Юрій Столярчук ,- пише УНІАН.

За його словами, "Генпрокуратура двічі направляла йому (Найєму) повістки, але, на жаль, він жодного разу на них не відреагував".На думку Столярчука, Найєм може мати цінну інформацію з приводу конфлікту, який відбувся у Мукачеві. Також Столярчук зазначив, що, на його переконання, ініціаторами конфлікту є саме представники "Правого сектора".

На це звинувачення вже відреагував і Мустафа Наєм. На своїй сторінці у соцмережі Фейсбук він написав, що повістку йому вручили пізно, а за номером телефону, вказаним там, ніхто не відповідав.

"Ложь Генеральной прокуратуры. В понедельник в 13 часов дня тебе приходит повестка о том, что в 10:00 тебя ждут на допросе. Пытаясь разобраться, ты находишь в повестке номер служебного телефона (+38 044 596-73-39), но в течение трех часов на звонки тебе не отвечают. Заинтригованный, ты находишь другой номер, волшебный, а там тебе в категорической форме сообщают, что звонить можно только по номеру, который указан в повестке. "Других нет и не пытайтесь". Ты кладешь трубку и думаешь: "Там действительно хотят что-то расследовать или это какой-то удивительный квест?". А пока ты думаешь, следователь по делу выходит на пресс-конференцию и грозно заявляет, что свидетель дважды (!) не явился на допрос. И тут ты понимаешь, что это таки квест, конечная цель которого известна только следователю. Завтра на 10:00 таки пойду на допрос. Надеюсь, хоть двери откроют" - написав Наєм.

Наявність снайперів у Мукачеві перевіряють

Генеральна прокуратура перевіряє інформацію про присутність снайперів під час перестрілки у місті Мукачево. Про це під час засідання Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування конфлікту у Мукачевому заявив перший заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук реагуючи на звернення народного депутата Валерія Пацкана, передає УНН.

"До нас приходять люди і нам кажуть, що були помічені особи, наче схожі на снайперів, на багатоповерхівках неподалік від ТЦ "Антарес". Я не стверджую цей факт, але прошу Вас це перевірити", - зазначив народний депутат Валерій Пацкан.

Зі свого боку перший заступник Генерального прокурора Юрій Столярчук повідомив, що ГПУ перевіряє цю інформацію.

"У цей момент перевіряється участь всіх осіб, які брали участь і знаходилися біля місця конфлікту, з метою встановлення ступеня їх участі в подіях", - відповів заступник Генпрокурора.

700 нових прикордонників направили на Закарпаття

"На сьогоднішній день близько 700 осіб направлено в цей регіон. Посилена щільність кордону", –  повідомив перший заступник голови Держприкордонслужби Василь Серватюк на засіданні тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування подій у Мукачевому, повідомляють УНН.

Ці заходи, за його словами, дали результат і за два минулі тижні прикордонники затримали 625 ящиків контрабандних сигарет.

Також Серватюк повідомив, що розслідується 11 кримінальних проваджень проти 15 прикордонників, підозрюваних у причетності до контрабанди.

Правий сектор і далі шукають

Під час ТСК йшлося іпро те, що Служба безпеки України продовжує шукати членів "Правого сектора", які підозрюються у причетності до подій в Мукачевому 11 липня.  Про це під час засідання тимчасової слідчої комісії з питань розслідування конфлікту у Мукачевому заявив перший заступник голови СБУ - керівник АТЦ Віталій Маліков, передає кореспондент  УНН.

Також він зазначив, що 20 серпня СБУ завершить службові перевірки співробітників відомства, причетних до подій на Закарпатті.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com