image

Рятуючи дворогосподарства від підтоплень, люди знищують водну фауну у річках Закарпаття (ВІДЕО)

Рятуючи дворогосподарства від підтоплень рятувальники на річках області здійснили понад 100 підривів льоду. Чи буде хтось у завдані збитки від стихії зараховувати знищену водну фауну

Подаємо допис еколога Генріха Розмана щодо питання підриву льодових заторів.

Людям потрібно звикати до того, що стихія час від часу завдаватиме нам шкоди. Чим далі, тим частіше. Чим далі, тим потужніше вона битиме по нам. Людство йшло до самознищення методично і швидкими темпами. Вчені підтвердили, що процеси глобального потепління вже не зупинити і навіть нещодавно підписаний меморандум щодо викидів вже не зупинить процеси, які вдарять по клімату.

Минулого року в Закарпатті було кілька руйнівних паводків, сходили снігові лавини, завдавали шкоди селеві потоки в гірських селах. 

Цей рік почався з аномальних снігопадів та морозів, а з потеплінням ми стали свідками сходження десятків снігових лавин та руйнівного льодоходу.

Звичайно, що влада кинула всі ресурси на те, щоб ліквідувати загрозу дворогодарствам від стихії. Це головна мета. Влада звітує про те, що було підтоплено 500 приватних дворів і в результати вмілої роботи підривників-рятувальників, більших підтоплень та руйнацій вдалося запобігти.

Все правильно. Влада та рятувальники утримуються з бюджетних коштів, тому й повинні стояти на службі людей. А тепер кидайте в мене камінням, але я вважаю, що ніхто в штабі по ліквідації стихійного лиха не вираховував, а яких збитків від дій рятувальників буде завдано природі. 

Тільки вдумайтеся, лише на одній річці Хустець було здійснено понад 20 потужних підривів. Десятки підривів здійснили піротехніки на Тисі та Латориці. 

Ось так бравадно звітують рятувальники про ці підриви:

 

А це вже влада Мукачівської адміністрації виклала відео в соцмережах своїх "підривників"

 

Мені дуже віриться, що рішення про підриви приймалися фахово. Мені дуже віриться, що це не просто хлопці "під шумок" вирішили погратися в підривників. Дуже віриться, що всі ці вибухи були вмотивованими. 

Зрозумійте, цими вибухами ми врятували кілька будинків від затоплень, але зробили це великою ціною знищення водної фауни Закарпаття. Вже цього року були зафіксовані масові вимирання риби на ставках, де риба за два-три дні задихнулася від браку кисню через товстий лід. Ніхто не здогадався прорубати лунки.

Багато риби гине від самого льодоходу, так званого толлашу.

Пригадайте хоча б торішнє відео з Тересви.

Ну а тут ще сотня підривів на річках.

Звичайно, що після стихії влада буде звітувати про збитки завдані стихією. Це будуть матеріальні збитки: скільки вода знесла асфальту, а скільки парканів в дворогосподарствах. У мене маленька порада владі: порахуйте збитки, завдані природі і, зокрема, водній фауні області від підривних робіт. Якщо зможете порахувати. І спробуйте ці збитки також хоч якось компенсувати.

Генріх Розман, еколог.

Читайте також: Чому люди вбивають диких тварин, які через сніг в пошуках їжі спускаються в долини

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com