image

Скандальна сесія в Іршаві: фейкові віники і земельні приховування

Чи не вперше на сесії Іршавської міськради меру не вдалося провести все в порядку тотального «одобрямсу»

Іршава – це особливе місто. Тут панує певний статус-кво. Таке собі партноменклатурне одноосібне болото, коли мер-пенсіонер Степан Бобик, який представляє в місті клан Балог, настільки впевнений в недоторканості, що від цього нудьгує і призначає собі опозицію.

На останній сесії це болото трошки зарухалося. На сесію прийшли учасники АТО, а також представники громади, які ніби хотіли задати меру деякі запитання. Насправді ж, навіть ця масовка нагадувала театральну виставу, коли стало відомо, чому ж такий ажіотаж.

Для початку депутати розглядали бюджетні питання. Тут все чітко, потрібно було трошки перерозподілити кошти. Питань не було, бо, в принципі, всі депутати працюють на громаду.

Однак несподівано навіть для мера Степана Бобика вигулькнуло регламентне порушення під час розгляду земельних питань. Фактично чи не єдиний дійсно опозиційний до Бобика політик в Іршаві Віктор Товстий заявив, що серед земельних питань, винесених на сесію, є такі, що…навіть не проходили через земельну комісію…

«Якщо ми анонсували нашу роботу в раді прозорою і відкритою, то давайте тримати слово», - закликав Товстий і заявив, що чому в Іршавській міськраді порушення регламенту та термінів оприлюднення питань, які виносяться на сесію стають мало не нормою.

Товстий звернувся до прокурора та головного поліцейського, які були присутні на сесії, розібратися в порушеннях регламенту і дати оцінку. Деякі депутати в залі від земельної комісії, навіть ті, які служать Бобику, дійсно підтвердили, що мінімум три питання комісією не розглядалися.

А депутат пішов і далі і звинуватив владу міста в тому, що офіційний сайт ради є не сайтом всієї ради, а лише сайтом «імені Бобика», на якому все «гарно і пафосно».

Це був шок для самого Степана Бобика та багатьох депутатів з його оточення. Поліцейський та прокурор пообіцяли розібратися в регламентному порушенні і прокурор попросив Віктора Товстого написати відповідне звернення в прокуратуру у письмовому вигляді.

Сам Бобик шукав вихід із неприємної ситуації і пообіцяв, що розбереться з цим порушенням і навіть вліпить догану винуватим.

Звичайно, влада міста не очікувала, що сценарій вистави буде порушено. Адже напередодні було зрежисовано зовсім іншу ситуацію, у якій участь повинна була взяти так звана «кишенькова» опозиція. Чому я можу про це стверджувати, бо це було занадто очевидно напередодні сесії і зіграно на самій сесії.

Ця кишенькова опозиція була запущена в хід вже лише при розгляді питання «Різне». Щоб зробити вигляд, що у Бобика хтось є в опонентах, то запустили історію з деревами та віниками. Один із таких псевдоопозиціонерів - Ярослав Сухан – розмістив у соцмережі ніби то сенсаційну інформацію про те, що місцеве комунальне підприємство «Тепло-Місто» витратило на закупівлю березових віників для прибирання на суму понад 13 тисяч гривень за 5 штук. У соратники Сухан взяв ще й редактора газети «РІО» Петра Гойса, з яким є в друзях на «Фейсбуці» і якого позначив на фото липового документа.

План був простий: псевдоопозиціонер запускає цю інформацію з липовим документом і нагнітає ситуацію, а потім мер, як принц на білому коні, спростовує це все і каже, що на інших документах все розписано правильно.

Саме так виглядала ця театральна вистава.  Ярослав Сухан прекрасно знав, що ніякої сенсації немає. Він отримав від влади документи, де все чітко описано. І отримав їх не на запит, а мав їх ще в лютому.

Згодом прихильний до мера місцевий сайт також подає матеріал, мовляв, тут деякі опозиціонери звинувачували владу у закупівлі віників за непомірні ціни, а ми зробили запит і отримали спростування цієї інформації. Мер – молодець, а опозиція – погана. І це при тому, що і влада, і опозиція – з однієї театральної трупи, настільки все було очевидно.

Здавалося б, звичайна політична технологія - намагання створити придворну опозицію, щоб нівелювати значення справжньої опозиції, якщо така почне агітаційну роботу. Але… Але оточення Бобика зробило одну фатальну помилку – інформація про закуплені за величезні гроші віники набрала в рази більше переглядів з негативними відгуками, ніж інформація зі спростуванням. А по-друге, тепер вже всім зрозуміло хто є опозиціонерами, а хто лише грає роль опозиціонера і годується з рук влади.

Загалом, сесія на мене справила гнітюче враження. Іршава дійсно є містом з повним штилем. Таке враження, що іршавчанам і так добре і вони готові кланятися пенсіонеру Бобику хоч за залатану яму на дорозі чи вкручену лампочку. І ніхто навіть не задумається над тим, що місто взагалі не розвивається. Воно стоїть на місці. Тут навіть не думають про те, скільки собі хто кладе в кишеню від тих залатаних ям чи викладеної бруківки.

Цікаво, чи хтось розбурхає це болото? Чи знайдуться люди з новим мисленням, які готові працювати на розвиток, залучати інвестиції, відбудовувати?…

Орест Задорожній з Іршави для Prozak.info

Читайте також:  Депресивна Іршава: дороги як після артобстрілу

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com