image

Словацько-український бізнес-форум в Кошице: післямова

Сьогодні 29 квітня завершуються «Дні України в Словаччині», що проходили з 19 квітня у другому по значимості місті Словаччини - Кошице, яке знаходиться за 100 кілометрів від Ужгороду. В рамках даної ініціативи, за 10 днів, було проведено ряд культурно-масових та офіційно-ділових заходів, серед яких найбільш важливим та найбільш яскравим був словацько-український бізнес-форум «SUF 2016», що завершив свою роботу 28 квітня.

Узагальнюючи враження від заходу, варто виділити 6 найбільш важливих та показових «штрихів» Форуму.

 «Штрих» перший. З огляду на те, що це другий форум, який був організований та проведений на високому рівні, з добротним піаром, можна зробити припущення, що місто Кошице робить спробу перехопити ініціативу від Братислави у справі «лобіювання України» в Європейському союзі. І варто визнати, що це в них непогано виходить.

«Штрих» другий. Масштаб Форуму, кількість і «якість» його учасників, змістове навантаження є найкращим свідченням актуальності і хорошої перспективи Форуму.

«Штрих» третій. Форум проходив в старих касарнях (військових казармах) відреставрованих і зроблених в стилі Культурного парку з сучасними технічними засобами для проведення симпозіумів, фестивалів, конференцій і т.п. за кошти ЄС. Оригінальність архітектури та комфорт приміщень просто вражають. Чим не приклад для наслідування Україною? Словацький підхід «зробити для міста добре» дуже дисонує з нашими підходами «прихватизувати» - нічого не робити, а архітектурне облаштування міста залишити на правнуків. Як підтвердження – будь-яке військове містечко в Ужгороді чи навколо Ужгорода. Ми також маємо «касарні», а Євросоюз має гроші...

«Штрих» четвертий. Українське представництво в Кошице було переконливим. Присутність делегації з Харкова, Тернополя, Кривого Рогу, Одеси, депутатів Верховної Ради демонструє, що популярність форуму стрімко зростає. Приємно, що закарпатська делегація на бізнес-форумі виглядала пристойно і усіма своїми діями доводила, що ми є дійсно європейським регіоном і можемо стати локомотивом інтеграції України до ЄС.

 Шкода, що команда Закарпатської ОДА не зорієнтувала та не підготувала свого керівника для участі у форумі. «Фолькльорний стиль» очільника Закарпаття дещо конфліктував із створеною академічною атмосферою панельної дискусії. В Європі вже давно зрозуміли, що для фолк-заходів є народний одяг, для заняття спортом є спортивна форма, для плавання є купальники, а для економічних форумів – ділові англійські костюми. Тож в цьому плані комусь є над чим замислитись і є над чим працювати.

«Штрих» п’ятий. Закарпатська преса виглядала дуже пристойно. Петро Гойс і Ігор Заславський з «РІО», Олександра Шевченко з «Прозак», Дмитро Тужанський з «Мукачево.net»… Європейський підхід, оперативність, уважний аналіз всіх виступів. Приємно було, що наша закарпатська преса відпрацювала «від і до», прослухавши всі виступи і надаючи об’єктивну інформацію про захід. 

 Це позитивні тенденції, так як останнім часом ми вже звикли, що за якимось «великим начальником», як правило власником медіа-ресурсу, приходить його піар-служба і, в результаті, не бачить самого дійства, а акцентує увагу на тому, що «у форумі взяв участь….» «він наголосив на тому що...», «заявив те і те..» і нічого більше.

 Ще один позитивний факт, що в ролі одного із співорганізаторів «Днів України в Кошице» виступив Петро Гойс, який зумів яскраво продемонструвати свої організаторські здібності.

«Штрих» шостий. Через форум можна було побачити і відношення центральної влади та місцевих можновладців до промоції країни та Закарпатського регіону. Як стало відомо, словацька сторона запрошувала для участі у форумі когось з міністрів Кабміну України і гарантувала симетричну участь у форумі колег зі словацького уряду. Українські можновладці участі не прийняли... А з регіонів Закарпаття інтерес виявили тільки місто Мукачево, Ужгородський район, місто Чоп!?

Розмірковуючи про Дні України і Форум у Кошице, мимоволі моделюємо подібний Форум, можливо ще більш масштабніший, але на території Закарпаття.

Чому нічого подібного не робить Закарпатська область і обласний центр – м. Ужгород?!..

ЗНАК ПИТАННЯ І ЗНАК ОКЛИКУ…

Юрій Роман

Бізнес Закарпаття,  http://www.businessz.com.ua

Читайте також: Закарпаття знову провалило презентацію на бізнес-форумі в Словаччині

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com