image

Стала відома справжня причина закриття аеропорту "Ужгород"

Міжнародний аеропорт "Ужгород" закривають через заборону Словаччини

Наявність аеропорту в місті - це певний статус цього міста. Найзахідніший в Україні обласний центр залишається без аеропорту. Останнім часом міжнародний аеропорт "Ужгород" ледве дихав, але ще функціонував. 

Ще в середині лютого його  закрили через недотримання правил безпеки. Але на початку березня він  знову відкрився і обласна влада влила в аеропорт чергові 57 мільйонів гривень. 

Читайте такожСкільки ще мільйонів з'їсть аеропорт "Ужгород"

Аеропорт обслуговував всього один рейс: Ужгород-Київ та й то не щодня. Тим не менше, влада ще намагалася його якось врятувати. Ми писали про те, як  Спілка роботодавців Закарпаття зверталася до уряду з проханням врятувати аеропорт, а депутати облради на останній сесії навіть  звільнили директора аеропорту, щоб призначити нову людину.

Тим не менше, аеропорт припинив функціонування. Влада області поспішила повідомити, що компанія "Мотор Січ" припинила польоти через нерентабельність.

Однак, як нам стало відомо з достовірних джерел, причина зовсім в іншому. У ці дні в Словаччині засідали представники уряду Словаччини та комісія від України, делегована нашим урядом. Мова йшла про проліт українських літаків над територією Словаччини під час посадки та зльоту з аеропорту в Ужгороді. Тривалий час із цим не виникало проблем, однак цього разу уряд Словаччини був категорично проти продовження домовленостей, посилаючись на недотримання певних норм.

Як повідомляють нам джерела, ця заборона на проліт наших літаків через Словаччину з аеропорту "Ужгород" триватиме щонайменше три роки.

Таким чином, навіть якщо у нас знайдеться сучасний менеджмент, який зможе привабити інвесторів для реконструкції аеропорту і залучення авіакомпаній до поновлення польотів на різні напрямки, то все одно наш аеропорт не зможе функціонувати. Одним із варіантів є можливість посадки та зльоту літаків з боку міста, Однак цей варіант є малоймовірним, бо, як відомо, аеропорт в Ужгороді і так розміщений майже впритул до житлових кварталів і літаки не зможуть набирати потрібну висоту при злеті, щоб не зачепити, приміром, той таки супермаркет "Дастор".

Не виключено, що Словаччина заборонила польоти через те, що останнім часом доволі активно почав розвиватися аеропорт в словацькому місті Кошице, який знаходиться на відстані 100 кілометрів від Ужгорода. 

 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com