image

Стихія та боротьба: Яким був 2016 рік у Закарпатті (ФОТО, ОГЛЯД)

Це був важкий рік, який запам'ятається частою агресією, нападами стихії, боротьбою за вплив. Але час від часу траплялися і приємні події, які вносили радість у наше життя. Короткий помісячний аналіз головних родій в Закарпатській області у 2016 році

Січень: Драгобратська бійня та підпали

2016 рік розпочався з того, що вже 1 січня у Хустському районі сталася розгерметизація газопроводу, що спричинило вибух та пожежу.

Але чи не найбільш резонансною подією місяця сталася масова бійка на одній із турбаз гірськолижного курорту Драгобрат за участі бійців Правого Сектору. Ця бійка мала продовження із судами і різкими коментарями. Зокрема, генерал Віктор Русин запропонував створити в Закарпатті загони самооборони проти провокацій ультранаціоналістів Правого Сектору.

Взагалі січень був багатим на регіональні «теракти». Зокрема, невідомі спалили автомобіль екс-голові Володимирові Чубірці.

В Ужгороді також невідомі стріляли в депутата Ужгородської міськради Євгена Прозора. Курйозним також був випадок в Ужгородському районі, коли інспектори Закарпаттяобленерго мали намір перевірити лічильники у місцевого єгеря. Ну а той довго не думав і почав стріляти.

Наробила біди в січні стихія. На річках області після відлиги різко піднявся рівень води. До речі, одне відео зі стихією стало дуже популярним в мережі – на Тячівщині толлаш (льодохід) був руйнівним і одночасно захоплюючим.

Ну і варто нагадати одну сумну негативну інформацію. На Перечинщині дівчинка каталася з братом на санчатах і померла. Але смерть, як виявилося, настала від… глистів.

Лютий: Кінець «України», блокада російських вантажівок та стриптиз співробітниці податкової

На жаль, і другий місяць року в Закарпатті почався з пожежі. Та ще й дуже знакової – в Ужгороді згорів легендарний універмаг «Україна». До речі, цього місяця була ще одна знакова пожежа – згорів Іршавський райсуд. І що цікаво, в обох випадках багато хто вбачає навмисний підпал.

Доволі скандальною подією лютого можна назвати затримання на хабарі керівника Центру сімейної медицини, соратниці відомого політика Віктора Балоги – Тетяни Козак.

Загалом, цього місця політичні новини домінували. Зокрема, почалася доволі тривала війна між головою Закарпатської ОДА Геннадієм Москалем та мером Мукачева Андрієм Балогою на грунті фінансування закладів профтехосвіти.

На Закарпатті також представники українських ультранаціоналістичних організацій влаштували блокаду на дорогах для вантажівок з російськими номерами.

Розважила трохи закарпатців інформація про те, як співробітниця податкової інспекції влаштувала співробітникам поліції стриптиз.

А от закінчився місяць просто дикою подією: нелюд в Ужгороді привселюдно відрізав собаці голову і ходив з нею по місту.

Березень: Афери на маршрутках Ужгорода та маніяк із Лопухова

Найбільшим скандалом березня можна вважати скандал всеукраїнського масштабу, який відбувся на закарпатському гірськолижному курорті «Красія». Тут Федерація лижних видів спорту провела Чемпіонат України на фактично…безсніжних схилах.

Іншим крупним скандалом місяця можна вважати скандал з багатомільйонною розтратою грантових коштів на будівництві хоспісу у Виноградові.

Що стосується Ужгорода, то тут почався скандал із маршрутками. Стало відомо, що міські пасажирські перевезення здійснює фірма, яка належить родині мера міста Богдана Андріїва. І тим не менше, меру це не завадило протягнути підняття вартості проїзду.

Цей місяць також запам’ятався тим, що було здійснене перше блокування держкордону власниками автомобілів із іноземною реєстрацією.

Із кримінальної хронічки можна виділити розбірки криміналітету з перестрілкою у Мукачеві, підпал автомобіля екс-керівнику муніципальної поліції Ужгорода Борису Борисову та три загадкові смерті за однакових обставин у селі Лопухово на Тячівщині, де люди підозрювали появу маніяка.

Квітень: Заява про самоврядність та вбивство студентів з Індії

Найбільшим скандалом у квітні був політичний скандал із прийняттям депутатами Закарпатської обласної ради звернення до центральних органів влади щодо децентралізації та самоврядності Закарпаття. Депутати нагадали владі у Києві, що закарпатці свого часу проголосували на референдумі переважною більшістю голосів щодо самоврядності. Заява депутатів викликала бурну реакцію.

З інших подій можна згадати відставку головного поліцейського області Сергія Князєва. Точніше, його перевели розбиратися з «бурштиновою мафією» на Рівненщину.

Гучним у квітні було і затримання директора Закарпатського драмтеатру на хабарі 8 тисяч гривень.

І все ж найбільшим кримінальним злочином квітня було вбивство студентів з Індії в Ужгороді.

Травень: Дипломатична контрабанда і шантаж Москаля

Травень не був кривавим, але багатим на скандали. Скандал всеукраїнського масштабу стався на одному з КПП Закарпаття, коли правоохоронці виявили у мікроавтобусі з дипломатичними номерами крупну партію контрабандних цигарок. Водієм автобуса був чоловік секретаря Посольства України в Словаччині.

Не менш гучним скандалом був шантаж голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, який пригрозив центральній владі відставкою, якщо центральна митна мафія спробує зняти головного митника Закарпаття Колеснікова.

Запам’ятався також конфлікт зі стріляниною в Ужгороді між громадськими активістами та людьми політика Волошина, який забудовує комплекс «Корона».

З позитивних новин можна відмітити грандіозну атракцію «Ніч в музеї», яку організували ГО «Гонт» та ужгородський меценат-бізнесмен Тарас Воротняк.

 Червень: Руйнівний град і побиття Балогою гендиректора телеканалу

У червні над Закарпатцями знову познущалася природа. Це був удар у відповідь. Від дощів і селевих потоків постраждали гірські райони. А низинні райони накрив аномально крупний град.  

Несподіваний скандал виник у Мукачеві, де нардеп Віктор Балога навідався на підконтрольний йому телеканал «М-Студіо» і побив гендиректора за «неслухняність».

Червень також запам’ятався початком гучного протистояння голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля з експортерами лісу: на держкордонах в Закарпатті застрягло понад 150 залізничних вагонів з лісом.

Липень: візит Генпрокурора і руйнівний буревій

У липні також природа нагадала, що 2016-й є високосним роком: в Ужгороді буревій повалив чимало дерев, було пошкоджено майно.

Досить скандальними виявилися навчання СБУ в Ужгороді: ужгородці скаржилися, що годинами не могли дістатися домівок.

Найгучнішою подією місяця був візит в Закарпаття Генпрокурора Юрія Луценка, який політав на вертольоті над лісами і представив нового прокурора Закарпаття Гаврилюка.

Із резонансних подій цього місяця також можна відзначити затримання на хабарі декана одного з факультетів УжНУ.

Серпень: Забагато стрілянини

У серпні виник скандал з прикордонниками, які в прикордонній смузі дозволили вирубувати дерева і нелегально продавати їх словакам. Згодом силовики вломилися в головне прикордонне управління з обшуками і там мало не виникло силове протистояння.

Цього місяця почався гучний конфлікт навколо тераси одного з ужгородських ресторанів.

А ще в серпні стріляли. Поліцейський вистрелив випадково у око своєму колезі на Тячівщині. І в цьому ж районі сталася крупна сутичка між контрабандистами, що закінчилася стріляниною, в результаті якої було поранено четверо осіб.

З позитивних новин можна відмітити відкриття в Ужгороді після тривалої перерви відновленої дитячої залізниці.

Вересень: Чергове блокування кордонів та згорілий готель

Цей місяць був багатим на події. Обласну владу звинуватили в ігноруванні процесів децентралізації. Перед будівлею ОДА навіть відбулися театралізовані похорони за децентралізацією.

Доволі неприємним був інцидент із начальником управління спорту Ужгородської міськради Євгеном Бобровим, якого звільнили через «п’яний» інцидент з поліцією.

«Пересічники» знову заблокували держкордони в Закарпатті. Цього разу вияснилося, що за блокувальниками стоїть дивна організація з київськими активістами.

Також в Закарпатті виник скандал з місцевими наркологами, які виправдовують п’яних чиновників за кермом.

З неприємних подій можна також виділити масштабну пожежу у відомому курортному комплексі «Белле Рояль».

З хороших новин вересня: Закарпаття нарешті отримало свій логотип, а Ужгород дуже гарно і креативно відзначив свій День народження.

Жовтень: купа скандалів і піп-вбивця

Жовтень став безперечним лідером за скандалами. Місяць почався з гучної спецоперації СБУ на найбільшому митному посту в Чопі «Тиса».

Потім несподівано визрів скандал навколо дорогої медичної апаратури, яку відомий мільярдер Алекс Ровт презентував медичним закладам Мукачева. Однак ЗМІ Віктора Балоги розкритикували таку допомогу і повідомили, що апаратура стара і непотрібна.

Ще один скандал виник з військовим прокурором Олегом Ціцаком. Як виявилося, в Ужгороді намагався покінчити життя самогубством суддя Животов і перед тим як вистрелити в себе, написав передсмертну записку, у якій звинуватив саме Олега Ціцака в тиску та шантажі.

Скандал також був на митниці. Голова ДФС Роман Насіров таки звільнив Колеснікова, який був протеже голови Закарпатської ОДА Москаля, з посади головного митника Закарпаття. А заодно зняв і керівника посту «Ужгород».

Гучним також став скандал із рейдерською зміною керівника крупної медичної клініки в Ужгороді ГЕМО МЕДИКА.

Ну і найгучнішим був скандал навколо невеличкої фрази голови Закарпатської облради Михайла Рівіса про те, що якщо Київ не прислухається до Закарпаття, то втратить його. Рівіса відразу ж назвали сепаратистом.

З інших значимих подій жовтня також можна виділити дві автоаварії. У Тячівському районі перекинувся лісовоз з краденим лісом і загинуло два чоловіки. А у Виноградівському районі п’яний священик за кермом вбив трьох жінок.

Листопад: нацистські погроми та бійка п’яного священика з поліцейськими

Листопад виявився дуже сумним і неспокійним місяцем. Насамперед він запам’ятається великим руйнівним паводком.

Цього місяця також виник неприємний конфлікт навколо історичного факультету УжНУ, який керівництво університету вирішило закрити.

Дикий випадок стався в Ужгороді, де нацисти облили фарбою нещодавно відкритий пам’ятник жертвам Голокосту. Цей випадок був засуджений не тільки чиновниками, але й громадськістю і вдарив по іміджу українських націоналістів.

Знову зіпсували настрій «пересічники», які традиційно перекрили держкордон і цього разу блокували його досить довго.

А в Ужгороді в результаті халатності комунальників на дівчинку впала велика гілка дерева. Дівчинці вже зробили 15 операцій, щоб врятувати ногу.

Знову «відзначився» священнослужитель. Цього разу батюшка побився з поліцейськими.

Грудень: собача вірність та п’яні чиновники за кермом

Останній місяць року був інформаційно багатим. Чого варті пригоди п’яних чиновників за кермом. Це і аварія п’яного доцента на БМВ, і травмування п’яним СБУшником двох людей на переході, ну і хіт – пригоди судді Ротмістренка.

Що стосується керівництва Ужгорода, то керівнику департаменту міського господарства Оксані Пайді спалили автомобіль. І це при тому, що вона доволі скромна. Принаймні, таких зарплат та премій, як у мера міста і його заступників собі дозволити не може.

Доволі гучним був скандал із викриттям головою ОДА Геннадієм Москалем крупних контрабандних схем під дахуванням керівників митниць України та Словаччини.

Дуже скандальними були вибори у ОТГ з центром в Поляні, де в двобої зціпилися два колишні регіонали. Були підпали і бійки. Зрештою, переміг Іван Дрогобецький.

Ну і цей місяць та й рік закінчився неймовірною пригодою з собаками в Ужгородському районі. Інформація з фото та відео про вірного пса, який два дні прикривав свою травмовану подругу, розлетілася по всьому Світу. І дуже добре, що ця історія має щасливий кінець, бо 2016 рік загалом був занадто важким та сумним.

Prozak.info

Фото: Prozak.info та доступних джерел.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com