image

Суд у Львові задовільнив апеляцію забудовників ВЕС на Боржаві

Восьмий апеляційний адміністративний суд (м.Львів) під головуванням Віктора Святецького задовільнив апеляційні скарги фірми-забудовника "Атлас Воловець Енерджи", Воловецької селищної та Тибавської сільрад і скасував рішення Закарпатського окружного адмінсуду, відновивши дію екологічного висновку з оцінки впливу на довкілля, виданого Департаментом екології Закарпатської ОДА 7 березня 2019 року - повідомляє Всеукраїнський громадський рух "Save_Borzhava".

"Вважаю, що це персональна відповідальність голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова і підпорядкованого йому "екологічного департаменту", який окрім пустих слів про підтримку збереження Боржави, не вжив жодних дій щодо юридичного захисту нашої перлини Карпат. Саме "екологічний" департамент ОДА відстоював законність виданого ними висновку, який і став підставою для видачі незаконних дозволів на будівництво ВЕС", - вважає громадський правозахисник Віталій Грегор.

Наразі оголошено лише короткий текст рішення, тому мотивація цього скандального рішення апеляційної інстанції наразі не відома. Повний текст рішення буде виготовлений до 10 днів, опісля дається 30 днів на касаційне оскарження до Верховного Суду (м. Київ).

"Враховуючи нещодавнє ганебне анти-конституційне рішення Конституційного Суду України про скасування відповідальності за недостовірне декларування і роботи антикорупційних інституцій, схоже суди по всій країні відчули свою безкарність і готові ухвалювати будь-які корупційні рішення. Численні перенесення розгляду даної конкретної справи без реальної необхідності, враховуючи практику даного ж суду, свідчать саме про намагання "підняти ціну" питання на користь забудовників", - вважає В. Грегор.

"Вважаємо, що сьогоднішнє рішення апеляційного суду, який сумно відомий громадськості своєю корумпованістю, є пародією на судочинство і ухвалено в інтересах третіх осіб. Оскільки жодної адекватної реакції від правоохоронців та влади Закарпаття ми прогнозовано не отримаємо, то залишаються лише акції громадського протесту, гарантовані нам Конституцією. Про дату і час повідомимо згодом. Наразі бачимо дві основні вимоги:

1) розпуск цього корумпованого львівського суду шляхом невідкладного перезавантаження, аналогічне тому, яке готують і з КСУ;

2) вимога до голови ОДА О. Петрова скасувати нарешті незаконні розпорядження Воловецької та Свалявської РДА, які визнані були його попередником, як такі що не відповідають законодавству. Досить популістичнизх обіцянок, Олексію Геннадійовичу, якщо ви за Боржаву, то покажіть це в конкретній дії."

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com