image

Транскордонне екуменічне співробітництво між громадами в Кошицях та на Закарпатті

У залі Богословського факультету Католицького університету в Кошицях в рамках Днів України в Кошицях відбувся міжнародний екуменічний симпозіум під назвою "Транскордонне екуменічне співробітництво громад у Кошицях та Закарпатті - в Ужгороді та Мукачеві".

Богословський факультет є частиною Екуменічної спільноти в Кошицях і вже кілька років розвиває співпрацю з Екуменічними асоціаціями в Україні, головним чином в Ужгороді та Мукачеві. Була необхідність узагальнити та проаналізувати цю співпрацю та запросити її партнерів, а саме місто Кошице, рух Фоколар та Асоціацію FEMAN.

Душан Гавріл, модератор Екуменічної спільноти, привітав присутніх і супроводжував їх протягом усієї конференції. Патронатом заходу виступила заступниця міського голови міста Кошице магістр Люсія Гурбальова.

Місто Кошице має довгострокові партнерські стосунки з Екуменічним рухом Кошице та містом Ужгород. Також місто призначило представника у відносинах з Україною - Едуарда Бураша. Саме Едуард Бураш належним чином координував співпрацю Кошицького екуменічного руху з Екуменічним рухом на Закарпатті. Асоціація FEMAN, яку він очолює, працює на більш широкому транскордонному співробітництві з Україною. І симпозіум відбувся саме в рамках «6-х Днів України в Кошице», які організовує Асоціація FEMAN.

У вступному привітанні заступника міського голови міста Кошице мгістр Люсія Гурбальова висвітлила екуменічні ініціативи у місті Кошице, духовний та соціальний вплив яких виходить за межі Шенгену. Згодом нинішній 3-й секретар Посольства Словацької Республіки в Києві Мирослав Денці коротко виступив і продемонстрував рідкісну готовність сприяти екуменічній діяльності в Україні.

Відеотрансляція із Кошицького залу теологічного факультету пов’язувала нас із членами екуменічних спільнот Закарпаття у двох містах - в Ужгороді та в Мукачеві. Ми могли не лише чути, але й дивитися лекції лекторів та дискутантів. Ми стежили за минулорічними відвідуваннями церков, парафій, дитячих центрів чи поселень ромів. У режимі онлайн ми бачили і чули багатьох духовних лідерів – сестру-модераторку Вієру Федіву, брата Федора Райчинця, сина померлого єпископа Федора, секретаря-брата Роберта Спонтака та інших. Громаду в Ужгороді представляв брат-секретар Вадим Хлобас.

Директор асоціації FEMAN Едуард Бураш вказав на діяльність цієї асоціації та інші можливості розширення транскордонного співробітництва щодо України.

DniUkrajinyEkumenickaKonferencia3

Наступною темою був сучасний стан екуменізму на Закарпатті та в Україні (Антон Конечний, словак, який працює на Закарпатті). Після привітань із Закарпаття було продемонстровано аналітичні дані, присвячені систематичному богословському діалогу (декан факультету та модератор доктор Радослав Лоян) та практичній співпраці (магістр Ярослав Селеш), які тривали більше 5 років, і головним чином зосереджені на зустрічах у Кошицях та Синяку (на Мукачівщині).

Незважаючи на нинішні карантинні обмеження, подія збагатила присутніх в обох країнах. В електронному виданні це, безсумнівно, збагатить інших людей, зацікавлених у розвитку діяльності в духовній та соціальній сфері.

Отець Антон

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com