image

Транскордонну співпрацю обговорюють на Закарпатті

4-5 червня на Закарпатті триває Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми та перспективи транскордонного співробітництва: досвід країн карпатського Єврорегіону". Проводять її УжНУ спільно з Повітовим музеєм у м. Сату Маре. 

 

Конференція організована у рамках проекту «Інтерактивна інституційна співпраця. Історія, традиції і культура без кордонів HUSKROUA/1101/140». 

Серед почесних гостей конференції – Генеральний консул Румунії у м. Чернівці Елеонора Молдован, Консул Генерального консульства Угорщини Гергель Тріеб, Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород Янка Буріанова. Почесний консул Чеської Республіки в Україні, президент Закарпатської Торгово-промислової Палати Отто Ковчар, Президент Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ Ілдико Орос, проректор, директор філії у м. Сату Маре Гавріл Арделян, директор повітового музею Сату Маре, менеджер проекту Даніела Балу, завідувач відділу міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, доктор історичних нгаук, член-кореспондент НАН України Степан Віднянський, завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби ЛНУ ім. І. Франка Маркіян Мальський, директор Державного архіву Закарпатської області Михайло Місюк, а також делегація з Повітового музею Сату Маре.

Про важливість питань, які обговорюють під час конференції, свідчить присутність делегації зауважила Генеральний консул Румунії у м. Чернівці Елеонора Молдован. Тема цього проекту вписується у формат європейських цінностей, а також україно-румунської співпраці. Зрозуміло, що діалог важливий з огляду на ситуацію, у якій сьогодні знаходиться Україна. Румунія, як сусідня країна, підтримує європейський вектор України і як європейських партнер, приєдналася до тих декларацій Євроінтеграції, які проявила Україна, підтримує різноманітні проекти, які дають хороший результат для співпраці з Україною.

Генеральний консул також повідомила про програму Україна-Румунія, бюджет якої становить 60 мільйонів євро. Частина коштів піде на розвиток дорожної інфраструктури прикордонних населених пунктів: по 3 мільйони у Закарпатській і Чернівецькій областях. Серед пріоритетних напрямків і культурна спадщина. Міністерство Румунії підтримує ті адміністративні одиниці, які знаходяться на кордоні з Україною. Ми радіємо, що в реалізації цих проектів є потужні партнери, які взяли на себе відповідальність реалізовувати політику добросусідства на двосторонньому рівні, зауважила Елеонора Молдован

Проект, який сьогодні впроваджується, має дуже хороший формат, оскільки реалізуються установами, які мають досвід, історичне надбання, заохотили до участі представників громад по обидва боки кордону. Історичне надбання не повинно стати лінією, кордоном, який відмежовує, а навпаки – об’єднувати.

 «Основна мета транскордонних проектів у тому, що реалізація безсумнівно вплине на розвиток і матиме вплив на подальший розвиток території. Спільним завданням цієї конференція є ліквідація перешкод для покращення транскордонної співпраці», - зазначила під час привітання Генеральний консул Словацької Республіки в м. Ужгород  Янка Бур’янова.

Проект завершується у вересні, але є вже напрацювання на подальшу співпрацю з УжНУ, - зауважила менеджер проекту Даніела Балу.  Співпраця між Повітовим музеєм Сату Маре і УжНУ триває понад 20 років з часу, коли деканом історичного факультету був професор Балагурі. На той час Повітовий музей був єдиним у Румунії. який мав співпрацю з університетом в Україні. Хороша співпраця з нашими колегами з УжНУ дозволила пройти через усі існуючі проблеми, реалізувати цей проект, який знаходиться вже на завершальній стадії.

Результатом проекту буде друк 13 книжок, для яких було здійснено чимало досліджень. Книжки планують видати українською, румунською, англійською, а деякі й угорською мовами. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com