У 2020 році на Закарпатті 165 людей скоїли самогубство
За даними МВС у 2020 роцісуїцидівбуло трохи менше, ніж у 2019 році — 7654 проти 7730. Найбільше самогубців було у Дніпропетровській області, найменше - у Тернопільській.
Закарпаття у цьому списку серед областей із низьким рівнем суїцидів. Дивіться графік:
Зелені стрілки вказують на зменшення кількості випадків, червоні — на їхнє збільшення.
Психолог Аліна Даневич радить використовувати «коло ресурсів», щоб покращити психічний стан. До нього відносяться «спорт, прогулянки, смачна їжа, кіно, книжки» тощо. Тобто час від часу потрібно займатися тим, що надає сил рухатись далі.
«Депресія — важке захворювання. Якщо у вас погіршений настрій два тижні чи більше, немає сил на звичні справи, тоді звертайтеся до фахівців — психотерапевтів та психіатрів. Це може врятувати вам життя».
Потрібен людині і здоровий імунітет. Це убезпечить від хвороб. Імунна система бореться з COVID-19 так само, як і з іншими патогенами. Імунолог Борис Донськой каже, що організмові важливо тільки вчасно розпізнати хворобу, потім сформувати імунну пам’ять і вже надалі чинити супротив.
Однак клінічна депресія та постійні стреси здатні погіршити імунітет, запевняє фахівець з імунології.
«В організмі людини все взаємопов’язано. Якщо у людини клінічна депресія, вона починає вести інший спосіб життя, режим харчування. Це все вторинно впливає на всі системи і органи, зокрема й на імунітет. Стрес впливає негативно на настрій, травлення, серцево-судинну систему, оскільки активність людини різко зменшується».
Потрібно вакцинуватись від відомої кількості хвороб, згідно з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, говорить Донськой. Таким чином людина покращить імунітет і в результаті врятує власне життя.