image

У Чопі два скандальні акти щодо декомунізації: продали Леніна і знищили панно (ФОТО)

У Чопі влада зайнята активною декомунізацією

Як відомо, у Чопі перед залізничним вокзалом стояв чи не найбільший в Закарпатті пам'ятник Леніну.

Під час першої хвилі декомунізації пам'ятник Леніну вирішили не скидати, бо він вважався "дорогим мистецьким виробом". Леніна просто перенесли у двір будинку для пристарілих людей. Але там він стояв до закінчення Революції гідності, а потім так роздратував місцевих громадських активістів, що наприкінці лютого 2014 року його скинули і відвезли на зберігання на склади комунального підприємства.

Чотири тонни бронзового пам'ятника стали приманкою для нинішньої влади міста, яка захотіла його продати.

Влада Чопа заявляла, що бажаючих придбати Леніна є багато і навіть Угорщина виявила інтерес. Влада оцінила пам'ятник у 250 тисяч стартової ціни і сподівалася, що під час торгів сума значно виросте. 

Але...

Аукціон днями відбувся. Замовник був один, який і взяв собі Леніна за ті ж таки стартові 250 тисяч гривень. Тобто, менше, ніж за 10 тисяч доларів чотири тонни бронзи. 

За виручені гроші влада планувала поставити пам'ятник одному із засновників міста. Але, скоріше за все, гроші просто кудись підуть на якісь залатування ям, або фарбування бордюрів, з чого можна трошки вкрасти.

Ще один випадок із декомунізацією стався на залізничному вокзалі Чопа. Тут ще в сімдесятих роках минулого століття було встановлене художнє монументальне панно, яке створив художник Павло Балла. Він майже десять років очолював Закарпатську спілку художників України (з 1975 по 1984 р.р.). Панно, в принципі, не має якогось агресивного комуністичного забарвлення і напис "Миру-Мир" навряд чи є виключно ленінським. Люди до нього звикли і мало хто вкладав у це панно ідейний зміст.

426831_original

Але керівництво місцевої залізниці вирішило інакше. І ось що зараз на цьому місці:

Такий собі модерн. Тепер вокзал став схожим на будинок для божевільних. Але головне, щоб не було старої ідеології.

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com