image

У Мукачеві МАФи зносять незаконно

У Мукачеві влада почала масштабну боротьбу з малими архітектурними формами, але останнє рішення сесії, щодо знесення МАФів було незаконним

Ще у лютому влада Мукачева анонсувала боротьбу з МАФами. 

Для початку була створена моніторингова група, яка щодо малих архітектурних форм, яка після аналізу оприлюднила таку статистику:

загальна кількість тимчасових споруд  – 89 , з них:

40 - наявні дозволи на встановлення та договори сервітутного землекористування;

8  - наявні дозволи на встановлення, проте термін дії договорів сервітутного землекористування закінчився;

13   -   самочинно встановлені (без дозвільних документів);

6 - наявні дозволи на встановлення, але договори сервітутного землекористування не укладалися – (підприємницька діяльність не здійснюється);

5 - наявні дозволи на встановлення, але договори сервітутного землекористування не укладалися – (здійснюється підприємницька діяльність);

5 - за рішенням суду скасовані дозвільні документи (з них 4 демонтовані);

12  - встановлені не на комунальних землях міста.

Потім було демонстративно демонтовано 8 МАФів, а згодом ще 5.

Минулого тижня влада Мукачева анонсувала нову війну з МАФами в місті, посилаючись на рішення сесії. Демонтажі почалися, але, як виявилося, законності це рішення сесії не має. Про це повідомив депутат міськради Олег Казибрід.

"Щодо МАФ-ів в центральній частині міста Мукачева:
1. На нещодавній сесії Мукачівської міської ради було прийнято рішення про «Ініціювання розірвання договорів сервітутного землекористування із суб’єктами господарювання» (тобто розірвання договорів із власниками МАФ-ів). Дане рішення не було опрацьоване в профільній депутатській комісії. Дане рішення не було попередньо опубліковане, хоча являється регуляторним актом. Проект даного рішення депутати не отримували для ознайомлення. Цей проект рішення навіть не роздали депутатам при вході в сесійну залу. Дане рішення внесли під час сесії і не доповіли про нього. Але все ж таки найшлися 19 депутатів, які підтримали його.
2. Це рішення було подане, як рішення «Про затвердження рішення виконавчого комітету», що саме собою являється абсурдом, адже Виконавчий комітет і Міська рада мають свої визначені законом виключні повноваження і додаткового затвердження один одним не потребують (Так міська влада просто вирішила перестрахуватися).
3. У рішенні міської ради зазначено що затверджується рішення виконкому №171 від 22.06.2016. Хоча останнє засідання виконавчого комітету було проведено 21.06.2016. Останнє рішення №170. Отже, засідання в кращому разі було проведено фіктивно, а в гіршому, воно існує тільки на бумазі.
З огляду на вищевикладене, вважаю рішення про демонтаж МАФ-ів абсолютно не законним, абсурдним і не логічним. Дії міської влади – це свавілля по відношенню до депутатів, підприємців та мешканців міста", - написав Олег Казибрід і додав копії відповідних документів.

 

Тепер владі Мукачева потрібно терміново приводити все у юридичну відповідність. Для цього потрібен час. Окрім того, наразі зібрати депутатів, які вже розбіглися "по морях", буде вкрай важко.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com