image

У Великому Березному активістам стало соромно за офіційну ялинку і вони прикрасили громадську ялинку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Тепер у селищі є дві новорічні ялинки: одна (зрубана в лісі та поставлена на площі навпроти адмінбудівлі) – від районної влади, інша (жива) – вибрана і святково вбрана ініціативними громадянами. 

Огляд новорічних ялинок, який традиційно для своїх читачів підготував ProZak, показав, що у Великому Березному центральна новорічна ялинка району виглядає однією із найгірших у Закарпатті. На іграшки суттєво поскупилися (до речі, невідомо куди поділися прикраси з попередніх років) та й саме дерево вибрали не досить вдало. Навіть у деяких селах, не кажучи про районні центри, ялинки вибрані і прикрашені значно краще.

unnamed (6)

Це неабияк занепокоїло самих березнян. Відтак під час обговорення березнянської ялинки у соцмережі Фейсбук у групі « Великий Березний - онлайн» виникла ідея самостійно прикрасити живу ялинку, яка росте у самому центрі селища. До слова, у сусідньому Перечині уже протягом багатьох років поспіль традиційно прикращають живу ялинку. Та й самі перечинці не відмовили у допомозі своїм сусідам. Мер Перечина Іван Погоріляк та директор місцевого комунального підприємства Володимир Герзанич люб’язно надали березнянським активістам машину-підйомник для того, щоб достойно прикрасити новорічне дерево.

Тому ідея виникла спонтанно, але зусиллями небайдужих березнян та друзів селища все вийшло доволі організовано та результативно. Святковими вогнями громадська ялинка засяяла увечері 23 грудня.

«За три дні активістами було організовано добровільний збір ялинкових прикрас та коштів для прикрашання. На все було витрачено біля 6000 грн. Спасибі всім, хто відгукнувся і прийняв участь у цій короткотривалій акції. Сьогодні ялинка у центрі селища, яка зростає тут не один рік і сягає більше 13 метрів, святково вбрана, прикрашена дощиками та гірляндами синього і жовтого кольорів", - повідомляє Березний-онлайн.

Тепер гірський районний центр має достойну ялинку, прикрашену просто, без помпезності та зайвих розкошів, але гарно та зі смаком. Місцевій владі є з чого робити висновки. Іноді для реальної користі не потрібні зайві кошти та надзвичайні зусилля. Достатньо лише думати з користю для людей. А люди це відчують і самі підтримають.

До речі, кілька років тому у Березному районна влада вже прикрашала живу ялинку, яка знаходиться безпосередньо біля входу в адмінбудівлю районної ради та РДА. І виглядало все непогано. Чому це не стало традицією і для чого щороку вирубувати нове дерево, залишається загадкою.

unnamed (11) unnamed (10) unnamed (7) unnamed (12) unnamed (9) unnamed (8)

P.S. Окрім того у селищі греко-католицька громада уже традиційно по-новорічному прикрасила площу біля статуї Діви Марії.

unnamed (13)

 

Віталій Дацюк, ProZak.info

Фото автора, а також із сайту Березний-онлайн

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com