image

У Закарпатті фермер з Німеччини відвів унікальних буйволів в полонини (ФОТОРЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

З унікальної закарпатської буйволячої ферми Карпатські буйволи попрямували в полонини, де пробудуть до кінця літа. 

На чолі з німцем Мішелем Якобі ведуть стадо волонтери з різних куточків Європи.

Вже безліч років наші полонини не бачили карпатських буйволів, які при Радянському Союзі були винищені вщент. Буйволи в Закарпатті були півтори тисячі років. Їх було тисячі ще до приходу в Закарпаття радянської влади. Однак в 90-х їх залишалося менше сотні.

Німець Мішель Якобі приїхав в Закарпаття спочатку в комуну «Лонго Май», але потім вирішив заснувати буйволячу ферму. Тепер у нього дві ферми: у Стеблівці та в Чумальові.

Мішель любить буйволів і йому було дивно, що місцеві вже навіть не вміють доглядати за ними.

Ось що Мішель розповідав про своїх буйволів відомому українському мандрівнику  Богданові Логвиненку: "Є різні буйволи. Цей - Карпатський, він розумний. У нього зовсім інша свідомість, ніж у Болгарського, приміром. Карпатський буйвол - це друг. Буйволиця ніколи не дасть молока, якщо ви не друзі. З нею треба спілкуватися, це не дурна корова чи коза, у неї свій характер. Буйвола не можна бити .  Карпатський буйвол - це український слон. Він все пам’ятає, у нього свій характер.

Ви будете приходити до буйволиці за молоком, а вона буде вам казати: Ей, чоловіче, ти чого хочеш? Якого молока? Ти що, дитина моя чи мій друг? Для чого тобі молоко? Ці буйволи в колгоспах не давали молоко взагалі, комуністи їх просто вирізали на м’ясо".

Ну і, нарешті, просто послухайте, як "спілкуються" Карпатські буйволи:

Траян Мустяце для Prozak.info

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com