image

У Закарпатті також можуть виникнути антициганські погроми

Антициганські бунти в Одеській області можуть стати каталізатором подібних погромів у Закарпатті

Циган в Закарпатті стає дедалі більше і вже зовсім скоро кожен п’ятий закарпатець буде циганом. На жаль, час від часу цигани стають причиною криміналу та конфліктів. Так, у селі Королево циганські клани починають ділити між собою вплив та владу і часто відбувають масові криваві сутички.

А у Мукачеві циганського барона звинувачують у вбивстві юнака-цигана, після  чого величезна група циган вчинила самосуд, спаливши барону будинок. Або варто згадати циганську різанину в Берегівському районі.

Окрім того, багато разів говорилося про те, що агресивна поведінка циган вбиває туристичну привабливість Закарпаття. Піком невдоволення циганами в Ужгороді став випадок групового згвалтування вагітної ужгородської дівчини циганами. У соціальних мережах було обговорення цього випадку і звучали заклики до вендети.

І ось зараз в Одеській області циган вбив 8-річну дівчинку. Вбив жорстоко, нанісши багато колотих ран викруткою. Селяни збунтувалися і буквально знести циганське поселення. Цей антициганський бунт на Одещині може мати подальші наслідки. Власне, ще до кінця не відомо, якою була причина нападу на циганську родину в Ужгороді, але симптом дуже поганий. Як ми повідомляли, група людей побила цигана і навіт затосувала травматчну зброю. Депутат міськради від циган Мирослав Горват обурений цим фактом і вважає це помстою циганам.

Людям вривається терпець. Наглість циган зашкалює. Нарешті стало зрозуміло, що саме влада повинна бути арбітром між населенням та циганами. Циган  дуже важко адаптувати в соціум. Вони так і не хочуть віддавати дітей в школи, не хочуть займатися господарством. Легше піти щось вкрасти або нажебрати. Але населенню така поведінка циган не подобається.

Як запобігти ескалації конфлікту? Як запобігти погромам? Як змусити баронів вести профілактичні бесіди з циганами, щоб вони вгамовували свій пил і не вели себе нагло та агресивно? Як привчити циган до необхідності навчання та роботи? Про це повинна боліти голова у представників влади та лідерів циганських організацій. Бо інакше услід за Одещиною. Закарпаття перетвориться у зону антициганських бунтів.

Василь Поляк для Prozak.info

Читайте також: Цигани пограбували швейцарця в Ужгороді

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com