image

Убитий в російській колонії хлопець був із Закарпаття

У Білореченській виховнії колонії на Кубані співробітники забили до смерті підлітка Віталія Попа, який приїхав у Росію з Закарпатської області. 

Як повідомляє “Нова газета”, подія відбулася 25 листопада, батькам хлопця повідомили про його смерть на два дні пізніше, а тіло не видають і досі. 16-річний Віталій приїхав на Кубань з України до батьків, які мали невеликий бізнес в Росії.

Там, повідомляє видання, “зв’язався з поганою компанією” і брав участь у розбійному нападі на магазин, внаслідок чого отримав 4 роки 8 місяців колонії. У ніч на 25 листопада сімох підлітків, в числі яких був Віталій, привезли в колонію. там їх змусили пройти в душову, роздягнутися, а співробітники колонії в кількості 5-6 чоловік побили всіх, проте більше за всіх били саме хлопця з України.

“Більше інших били засудженого Поп В. І., який відмовлявся віджиматися і присідати; називали його бандерівець, хохол; він просив співробітників “не бийте, досить, вистачить”, але співробітники продовжували побиття, ставали йому на голову і тиснули на неї ногами; погрожували йому, що змусять його “жерти гівно і мити туалет”; відтягли його в бік туалету і продовжували побиття, в результаті чого той втратив свідомість”, – так розповідали інші побиті підлітки, показання яких зафіксовані в акті Громадської спостережної комісії по Краснодарському краю.

Віталій помер внаслідок побоїв. Батьки досі не отримали документа про наявність побоїв – бачили тільки фото і відео. “У двох місцях на голові були величезні порізи, а голова як скручена. Тіло чорне, як вугілля”, — розповідає батько підлітка. Сімох співробітників колонії, включаючи в. о. начальника, заарештували на два місяці.

Крайовий СК порушив дві кримінальні справи: за частиною 4 статті 111 (умисне заподіяння тяжкої шкоди здоров’ю, що спричинило смерть потерпілого) і за частиною 3 статті 286 (перевищення посадових повноважень із заподіянням тяжких наслідків). “Це — негативний момент. Керівництво ФСВП зробить найжорсткіші висновки. Зараз в обставинах розбирається ціла бригада спрямованих туди інспекторів. Ми зараз повністю все перевіряємо, як це було і що сталося. Директор ФСВП ставиться до подібних речей дуже жорстко, і, природно, будуть дуже серйозні покарання за такі речі, тому що такі речі не можна прощати”, – прокоментував подію заступник директора ФСВП РФ Олег Коршунов.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com