image

Угорці Закарпаття назвали недружніми дії влади щодо заборони в'їзду на Закарпаття Іштвана Грежи

Такі дії української влади не сприяють покращенню стосунків між Угорщиною та Україною

Як ми повідомляли, прикордонники не пустили в Україну уповноваженого міністра Угорщини Іштвана Грежу. 

Як відомо, саме Грежа опікувався багатьома благодійними проектами допомоги угорського уряду Закарпаттю. 

Влада України пояснювала недопуск Грежі тим, що деякі угорські чиновники під час виборчої кампанії закликали угорців Закарпаття голосувати за представників угорської партії. 

При цьому, Іштвана Грежі серед цих угорських чиновників не було, але не пустили на Закарпаття саме його.

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) поширило з цього приводу заяву, у якій вважає  "обурливим і надзвичайно не дружнім кроком заборону в’їзду Іштванові Грежі, уповноваженому угорському міністрові, відповідальному за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського басейну".

"Крок української влади є також шокуючим, оскільки угорський урядовець найчастіше брав участь у доставці гуманітарної допомоги на Закарпаття та наданні іншої  допомоги з Угорщини, в тому числі завдяки його посередництву в Берегові був збудований пам’ятник Тарасу Шевченку. Крім того, за останні кілька років Іштван Грежа також координував фінансування ремонту кількох місцевих дитячих садків та культурно-церковних закладів.

Рішення української влади також незрозуміле, оскільки воно повністю суперечить нещодавнім обіцянкам міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби міністру закордонних справ Угорщини Петеру Сійярто щодо врегулювання відносин між двома країнами.

Цей крок українського уряду ставить закарпатських угорців та все населення Закарпаття в невигідне становище, негативно впливаючи на прагнення нашої країни до наближення євроатлантичної інтеграції", - йдеться в заяві КМКС.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com