image

Угорські організації Закарпаття засудили шабаш націоналістів у Берегові

Угорські організації Закарпаття поширили заяву щодо маршів націоналістів в Ужгороді та Берегові

ЗАЯВА

Президії Громадської організації „Товариства угорської культури Закарпаття.”

 з приводу антиугорських провокацій в містах Ужгороді та Берегові

 

 

Президія Громадської організації „Товариства угорської культури Закарпаття.” (ГО „ТУКЗ-КМКС”) глибоко засуджує акції радикальних українських націоналістичних організацій, які були проведені в грубій антиугорській формі 11-го та 12-го листопада 2017 р. в містах Ужгороді та Берегові.

Нас обурює те, що привезені до Берегова з інших областей радикальні особи, обличчя яких були закриті масками, нехтуючи чинними законами України, безперешкодно провокували мирне місцеве населення, та, крім скандування відверто ксенофобських гасел, спаплюжили угорський національний стяг, який був знятий ними з будинку мерії міста, а також встановлений за матеріальної допомоги Угорщини пам’ятник Тарасові Шевченку тим, що вони закидали димовими шашками сквер, що носить ім’я поета української нації.

Для нас є незрозмілою в даному випадку пасивна поведінка правоохоронних органів, відтак очікуємо пояснення від компетентних органів влади, чому не було вжито відповідних заходів щодо запобігання антиконституційним та протизаконним діям ультранаціоналістичних активістів. Тому,  наше Товариство звернеться з позовом до правоохоронних органів щодо розслідування зазначеного правопорушення, й вимагатиме якнайшвидшого притягнення до суворої відповідальності правопорушників з метою запобігання повторенню в майбутньому подібних провокацій стосовно будь-яких національних громад в Україні.

ГО „ТУКЗ-КМКС” вважає, що подібні провокативні вчинки спрямовані на залякування угорців та порушення міжнаціонального миру, й суперечать взятим на себе Україною міжнародним зобов’язанням, а також гальмують процес наближення нашої держави до Європейського Союзу.

 Нагадаємо, що 11 листопада націоналісти закидали димовими шашками Консульство Угорщини в Ужгороді.

12 листопада націоналісти в Берегові зірвали угорський національний прапор з будівлі мерії

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль різко засудив такі дії націоналістів.

5 коментарів


 1. Лис 14, 2017 | 16:45

  Повністю підтримую заяву ГО "ТУКЗ_- КМК". До яких пір в нашій суверенній і незалежній державі існуватиме свавілля та беззаконня? Правоохоронним органам треба негайно розслідувати інцидент, що мав місце в Берегово 12 листопада 2017 року та згідно вимог чинного законодавства України притягнути до кримінальної відповідальності (хто б це не був, не дивлячись ні на які заслуги) винних осіб. Адже ці ділки-провокатори тільки й зхдатні розпалювати ворожнечу мж народами. На Закарпатті нам не потрібно ситуації, яка на сьогодні існує на Сході України. Кому не подобається Берегівщина, нехай пиз... є за перевал і там наводить порядки. Я особисто знаю таких лже-патріотів держави, діти яких ( а можливо й вони самі) отримали громадянство Угорщини. Сорому у них ані трішки. Ось за це хай і викрикують" Ганьба! Ганьба! Ганьба таким лже-патріотам!"

 2. Лис 14, 2017 | 17:26

  До яких пір в Берегово будуть дискримінувати українців.Негайно правоохоронним органам познімати символи ворожих держав та повернути державі землю незаконно захоплену на кордоні та виперти закордонних йобіків засланих до нас розпалювати ворожнечу та посадити місцевих сєпарів які крім російської ніякої не знають А попередній дописувач забагато на себе бере щоб він часом сам не попиз... на історичну родіну до хантів і мансі.

 3. Лис 14, 2017 | 21:43

  Ось такі, як Ви, шановний дописувачу, й розпалюють ворожнечу між народами. До хантів та мансів я їхати не збираюся, бо являюся кровним українцем і не Вам вирішувати кого і куди відправити. А Ви із своїми поглядами, їдьте туди та й живіть серед своїх так би мовити побратимів.Та хочу Вам зауважити, що на Закарпатті в мирі та дружбі проживають понад 40 національностей громадян, а такі шовіністичні настрої окремої кучки, що спровоковані у Берегові 12 листопада ц.р. не припустимі. Треба їх вирішувати цивілізованими методами, а не хуліганськими діями. Тому такі, які допустили та вчинили свавілля серед берегівчан, залякували своїми неправомірними діями окремих мешканців та порушували громадський порядок, нехай і понесуть заслужене покарання згідно закону, Це в подальшому буде повчально для всіх, хто б це не був, незалежно від заслуг, посад і рангів. Слідство в цьому питанні повинно встановити істину, розібратися об'єктивно і неупереджено. Слава Україні! Героям слава!

 4. Лис 14, 2017 | 22:33

  Володимире, ти хоч сам усвідомлюєш, довбню, що ти написав??? Це хто Україні ворожа жеражва??? Угорщина?? Угорщина першща лобіювала в Євросоюзі відміну віз для України. Це перша держава, яка надала реверс газу після початку війни з Росією, щоб ми тут не замерзли. Це цивілізована країна Євросоюзу та НАТО і ніколи не зазіхатиме на наші території, як це зробила Росія. А ти, ідіоте, шукаєш ворогів і розпалюєш ворожнечу. Ганьба тобі, виродку.

 5. Лис 15, 2017 | 13:50

  Володимир зовсім недалекоглядна людина. Одним словом - бовдур бовдурович. Звідки він взяв, що в Берегові дискримінують українців? Навпаки, лже-патріоти українці,як писав читач, своїми протиправними хуліганськими проявами по відношенню до угорців, дискримінують вказану нацменшину. Такі дебіли, як володимр, розпалюють ворожнечу між народами. Українцям такого робити не слід, якщо хочеш бути в Європі, а не вопі.лігархи-українці. Якщо щось хочеш писати, неуку володимире, то пиши правду і не бреши людям

Написати коментар

Loading...