image

Ужгородське таксі – один з міських жахів

Як навести порядок зі службами таксі в Ужгороді

Найбільше ужгородці скаржаться на міські дороги, чиновницьку бюрократію, маршрутки та…таксі. І вже потім йде сміття, освітлення  та ліфти.

Варто зазначити, що саме в Ужгороді з’явилося перше в Україні радіо-таксі. Це було ще в середині 90-х при мерові Ратушняку. Але замість того, щоб розвиватися, таксі в Ужгороді перетворилося на суцільний жах. Навіть останні історії про те, як таксисти побили хлопця, або про те, як таксисти відмовилися везти дівчину-інваліда, свідчать про глибоку кризу в службах таксі в місті.

Днями влада міста зустрічалася з керівниками служб таксі міста і розповсюдила прес-реліз про цей захід, на якому фактично були озвучені багато проблем.

Так от, наразі в Ужгороді працюють 13 служб таксі.

«Міський голова Богдан Андріїв навів і особисті приклади, і зі звернень до міської ради, із повідомлень у ЗМІ та соцмережах про те, що часто годі дочекатися машину за викликом, а коли й приїздить, то чимало випадків, коли авто у дуже поганому технічному стані, брудне і зовні, і всередині, водії неохайні, дозволяють собі смалити цигарки в салоні, хамовито спілкуються з пасажирами. Також дуже часто «таксують» водії на іноземних номерах («пересічники»), тоді як їм це категорично заборонено, при цьому ще й пасажир не може розраховувати на відшкодування від страхової компанії у разі ДТП», - йдеться в повідомленні прес-служби Ужгородської міськради.

На цій зустрічі з таксистами представник управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області Сергій Кейс додав, що в більшості таксі немає інформації про вартість перевезення і вони не обладнані таксометрами, а командир батальйону управління патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві Володимир Грубар зазначив, що є чимало випадків, коли «таксисти грабують пасажирів, перебувають у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння». 

«Іноземці, які приїздять у наш готель, зіткнувшись із послугами таксі, просто відмовляються більше їхати і в наше місто, і в Україну та ще й друзям, знайомим про це розповідають», – поскаржився директор готелю «Прага» Олександр Салай.

Доля правди в словах директора готелю є. Туристи дійсно нарікають на ужгородське таксі. Щоправда, деколи для іноземних туристів поїздка на нашому таксі подобається в плані екзотики, бо у своїх європах вони вже не побачать такі старезні радянські автомобілі, яким ще дозволено перевозити пасажирів.

На цій зустрічі керівники служб таксі намагалися виправдовуватися, наводячи доволі дивні аргументи. Мовляв, кожен із водіїв – приватний підприємець, який зі службою укладає лише угоду про надання послуг, а служба не знає, на якій машині водії обслуговують пасажирів і взагалі – служби не мають можливості проводити щоденні, перед виїздом, перевірки технічного стану машини і показників здоров’я водія.

І тут виникає питання? А хто це повинен робити? Хто потім несе відповідальність за безпеку пасажира?

Посадовець Укртрансбезпеки розповів, що за результатами рейдів, у тому числі спільно з поліцією, водіїв з іноземною реєстрацією «штрафують за адмінправопорушення, у деяких випадках, за повторне протягом року сума штрафу складає до 85 тисяч гривень із конфіскацією транспортного засобу». А представник Закарпатської митниці ДФС у  Віктор Іванусь наголосив, що у разі комерційної діяльності без реєстрації таким водіям доведеться сплатити 300% вартості розмитнення авто і такі прецеденти із судовими рішеннями вже є.

 

На зустрічі також піднімалося питання стоянок для автомобілів таксі. Враховуючи те, що в місті з паркуванням велика проблема, то часто мешканці Ужгорода скаржаться на те, що автомобілі таксі займають багато паркувальних майданчиків. Стало відомо, що зараз в місті аж 12 стоянок для таксі.

У питанні таксі є соціальний аспект. Люди таксують, бо потрібно якось годувати родини у цей важкий час. Про придбання нових автомобілів мова не йде. Служби таксі у нас також такі, що не формують автопарк, купуючи нові автомобілі, і наймають водіїв, а просто підписують угоди з автомобілістами. А ці їздять на тому, що є.

Багато розмов точиться про те, що якщо в місті проблема з таксі, то чому сюди не прийде серйозний бізнесмен  і не організує сучасну службу. У соцмережах про це кажуть так: «Таксі в місті контролюють бандити і сюди просто нікого нового не пустять». Звичайно, перевірити це важко. Але у такому випадку нам і на мережевий Uber скоро розраховувати не варто. І виходить, що й влада міста з таксі порядок не наведе, якщо у таксистів таких «міцний дах». А ужгородці і надалі будуть їздити на старих автомобілях таксі з водіями-грубіянами у супроводі гучного шансону та тютюнового диму. 

Орест Кульчицький

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com