image

Ужгородський суд виправдав посадовця банку, якого було затримано за продаж інформації про клієнтів

Ужгородський міськрайонний суд виправдав виконуючого обов’язки начальника місцевого відділення «Укргазбанку», якого звинувачували у 200 доларів хабара.

Про це повідомляє « Судовий репортер» із посиланням на  вирок від 20 вересня 2019 року.

За версією обвинувачення, чоловік отримав гроші за те, щоб «злити» третій особі інформацію про стан банківського рахунку клієнта банку. Посадовця банку викрили працівники УСБУ.

На суді обвинувачений провину не визнав, а всі події назвав провокацією з боку правоохоронних органів. Розповів, що йому призначив зустріч раніше невідомий чоловік. Цього чоловіка він сприймав як потенційного клієнта банку, який може погодитися на кредитування. Коли зайшла мова про банківський рахунок іншої особи, він начебто відмовився давати інформацію. З його слів, співрозмовник нібито уже мав при собі документ про стан цікавого йому банківського рахунку. 

У день затримання була чергова зустріч. Посадовець переконував, що тоді він повернув квитанцію, яку раніше співрозмовник забув у нього в кабінеті. Як тільки повернув — з’явилися працівники СБУ. Повалили його на землю і він побачив перед собою купюри.

У судовому засіданні відтворювали відеозаписи розсекречених матеріалів НСРД. У відеоролику лунали фрази: «ну можу подивитись», «код мені скинеш», «ти не мене підставиш». Однак суд зауважив, що не видно моменту передачі коштів. 

З’ясувалося, що в ході проведення негласних слідчих розшукових дій в розпорядженні СБУ не було рішення (дозволу) слідчого судді, а така ухвала отримана і зареєстрована на кілька годин пізніше, про що свідчить вхідний штамп на звороті ухвали. Тому суд зробив висновок, що НСРД проводилися без передбаченого КПК дозволу і визнав недопустимими отримані докази.

Суд встановив, що документ з інформацією про рахунок таки був сформований, але хто це зробив, з’ясувати не вдалося. У висновку службового розслідування йшлося, що з робочого комп’ютера співробітниці відділення було два входи до інформації про рахунок. Але  не комп’ютера не був вилучений і оглянутий щодо виготовлення виписки з рахунку, не приєднаний в якості речового доказу. Тому суд вважає, що місце, час, обставини та особи, що підготували банківську інформацію не встановлені.

В області працює кілька відділень «Укргазбанку», там працює понад 46 осіб, але СБУ перевірено на предмет можливої причетності до виготовлення виписки по рахунку тільки працівників одного відділення.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Тел.: +38 095 308 8778

    mail.prozak@gmail.com