image

В Ужгороді активіст просить правоохоронців повернути кувалду, якою ламав замки на дверях держустанов

Активіст Іван Данацко має намір і надалі ламати кувалдою замки на дверях держустанов і тому просить прокуратури повернути йому його кувалду

"Сьогодні був у військовій прокуратурі вимагати повернути мені мою "зброю пролетаріата", так-як її затримали))) без протокола про вилучення речей. Виявилось, що її разом зі справою передали в Ужгородський міський відділ поліції. Зараз шукаю нову", - написав Данацко у соцмережах. 

"Після того, як військова прокуратура отримала "ЧАРІВНИЙ "ПЕНДЕЛЬ" за допомоги кувалди, сьогодні ми зафіксували факт вільного доступу до адміністративної будівлі, і те, що нарешті молоді прокурори зрозуміли різницю між "режимним об'єктом" і режимно-секретним приміщенням в будівлі прокуратури!", - додав він і розмістив фото з-під дверей прокуратури.

 

Тим не менше, прокуратура попереджає активіста Івана Данацка, що правда не найого боці.

"Протягом останніх тижнів окремі громадяни вчиняли так звані «кувалдові акції», які ніби мають забезпечити вільний доступ громадян до державних установ. Таким чином, на думку цих активістів, вони наведуть порядок у державних установах та правоохоронних органах.

Але ці так звані «акції» є ніщо інше, порушення закону, що призвело до пошкодження державного майна. Мета їх дій – не відома, але вониявно є протиправними, та тягнуть за собою відповідальність (адміністративну (ст.173 КУпАП, кримінальну (ст.296 КК України) та цивільну ( ст.1166 ЦК України)", - пригрозили в прокуратурі.

А потім пояснили, що вони не можуть бути відкритими, бо "здійснюють діяльність, пов’язану з державною таємницею". 

"Відповідно до частини 3 статті 32 Конституції України кожний громадянин має право знайомитися в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, установах і організаціях з відомостями про себе, які не є державною або іншою захищеною законом таємницею.

Згідно частини 6 статті 5 Закону України «Про державну таємницю» забезпечення охорони державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, діяльність яких пов’язана з державною таємницею, покладається на керівників зазначених органів, підприємств, установ і організацій.

Наказом Генерального прокурора України «Про організацію роботи з питань внутрішньої безпеки в органах прокуратури України» від 22.09.2014 № 17гн (п.3.14) прокурора обласного рівня зобов’язано забезпечувати дотримання порядку пропускного режиму до службових приміщень прокуратур, запобігання витоку мовної та видової інформації на об’єктах інформаційної діяльності органів прокуратури, втраті таємних документів і матеріалів тощо.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про державну таємницю» з метою охорони державної таємниці впроваджуються режим секретності державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею.

Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013 №939-ДСК затверджено Порядок організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях.

Згідно з даним Порядком на підприємствах, в установах, організаціях, які провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, запроваджено пропускний та внутрішньооб’єктовий режим.

Правила пропускного режиму розробляються підрозділом, що охороняє підприємство, установу, організацію, погоджується з РСО і затверджується керівником підприємства, установи, організації. Запровадження пропускного режиму на підприємстві, в установі, організації здійснюється з метою запобігання проникнення сторонніх осіб, внесенню на територію охороняємого підприємства, установи, організації аудіо-, відео-, радіо-, фотоапаратури, інших технічних засобів без відповідного дозволу.

На виконання вимог Порядку прокурор Закарпатської області своїм наказом від 14.09.2016 № 117 затвердив Інструкцію про порядок допуску та підтримання пропускного режиму в прокуратурі Закарпатської області", - пояснили в прокуратурі.

Таким чином, Іван Данацко попереджений про наслідки "кувалдних акцій".

У соцмережах більшість користувачів вважають, що активіст вигадав досить креативну акцію з кувалдою, але вона лише черговий піар активіста.

Нагадаємо, що Іван Данацко вже розбивав кувалдою замки на дверях прокуратури Ужгорода і на дверях військової прокуратури.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com