image

В Ужгороді презентували «Креативні індустрії територій»

«Креативні індустрії територій» – із презентацією під такою назвою ознайомилися у міській раді Ужгорода. Спікери – Тудор Кілару, Андрій Гасинець, Євген Забарило та Олександр Лейкін, вони ж – ініціативна група зі створення громадської організації «Креативна платформа Закарпаття».

Молоді люди розповіли, як перетворити цікаві ідеї в іміджеві та прибуткові речі для міста, що допоможе зробити Ужгород туристично привабливим та збільшить потік туристів.

Акцентували увагу на тому, що Ужгород може презентувати себе через культуру, а взявши на озброєння прогресивні ІТ-технології – зробити зі звичних подій цікаві промоції.

До прикладу, у сусідній Угорщині проводиться багато різноманітних фестивалів, чого вартий хоча б Сігет, куди з’їжджаються учасники і гості з усього світу. Багато хто з подорожуючих, які проїжджають через Ужгород, залюбки залишатимуться тут на день-два, а то й більше, якщо в місті буде, куди піти.

 

 

На прикладі деяких міст Європи доповідачі продемонстрували, як це працює там. Йшлося про те, що за кордоном креативні індустрії вже багато років є прибутковим сектором економіки.

Вони сприяють розвитку міст і країн загалом. В Україні креативний сектор лише починає зароджуватися, переважно тримаючись на приватних інвестиціях.

Сприяння міської влади Ужгорода, зазначали, дуже важливе, і мова не так про фінансову підтримку, як про полегшення доступу активістів, менеджерів культури до просторів, де можна розвивати креативний сектор економіки, просування та популяризацію ідей.

Під час зустрічі доповідачів запевняли: місто цілковито підтримує такі ініціативи, а влада готова допомагати з реалізацією проектів, які допоможуть місту рухатися вперед і формуватимуть імідж Ужгорода як туристичної родзинки, - повідомляють в Ужгородській міській раді.

Фото - zakarpattya.net.ua

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com