image

В Ужгороді столярам пропонують від 2 тисяч гривень

Ринок праці в Україні сьогодні не в найактивнішій фазі. Економічна нестабільність не спонукає працівників до нових пошуків. Скоріше навпаки – фахівці намагаються зберегти своє робоче місце і стабільну зарплатню. 

І все ж завжди знайдуться роботодавці, котрім потрібні нові співробітники; і завжди будуть люди, готові до нового життєвого й професіонального досвіду. Який стан справ на ринку праці, вивчили в  OLX, проаналізувавши категорію « Робота».

На даний момент у категорії «Робота» сервісу OLX активно біля 160 тис. оголошень. З них – понад 115 тис. вакансій і 43 тис. резюме кандидатів. 31% усіх пропозицій – для кандидатів у Київській області, по 10% вакансій актуальні для мешканців Одеської та Дніпропетровської областей. У жителів інших регіонів – вибір не такий різноманітний. У цілому, найбільш активними користувачами категорії «Робота» є мешканці великих міст – Києва, Одеси, Дніпропетровська, Донецька та Харкова. Відвідуваність розділу за останні півроку зросла на 12%.

Найбільше традиційно затребувані продавці, консультанти, спеціалісти з продажів, касири. Рубрика « Роздрібна торгівля / Продаж» найбагатша на пропозиції для кандидатів – там понад 22,5 тис. вакансій. Роботодавці у сфері  будівництва також інтенсивно шукають працівників (біля 15 тис. вакансій). Затребувані офіціанти, повари, бармени, адміністратори в заклади громадського харчування. Понад 12 тис. вакансій розміщено для представників цієї сфери.

У цілому кількість вакансій значно перевищує число поданих резюме. Однак є галузі, у яких конкуренція досить висока. Дуже багато юристів і бухгалтерів шукають роботу, тут попит перевищує пропозицію. Також більше резюме, ніж вакансій, у розділі «Домашній персонал».

За останні півроку на майданчику OLX було закрито понад 40 тис. вакансій. Більшість у галузях будівництва, продажів та ресторанного бізнесу.

Якщо аналізувати середні зарплати, то виявляється, що більше всього роботодавці в описах вакансій обіцяють фахівцям у сфері нерухомості. Середня пропонована зарплатня складає майже 9 тис. грн. У Києві, наприклад, за твердженнями агенцій, ріелтор може заробляти до 40 тис. грн на місяць! А в  Одесізарплатня співробітника агентства нерухомості може досягати цілих $3 тисячі. Усе б нічого, ось тільки дохід ріелтора – це певний відсоток від комісії, котру отримує агентство від укладеної угоди. А оскільки ринок нерухомості знаходиться в дуже спокійному стані, то угод не так і багато. Тому тим, хто, приємно здивувавшись зарплатам ріелторів, вирішив працювати в агенції нерухомості, варто врахувати, що такі гроші світять лише обраним щасливчикам з достойним досвідом роботи.

Цінуються й працівники галузі «Виробництво / Енергетика». Середньомісячна зарплатня трохи перевищує 7 тис. грн. Однак цінуються вони, на жаль, не всюди. Українських фахівців часто кличуть працювати за кордон, де праця оплачується набагато вище, ніж на вітчизняних підприємствах. Наприклад,  зварювальникам у Польщі пропонують до 20 тис. грн на місяць,  фасувальникам на фабриці– 17 тис. грн,  електрикам – біля 14,5 тис. грн. А ось в  Одесі електрозварювальнику пропонують 6,5 тис. грн; робота на цегляному заводі у  Вінниці оцінюється до 6200 грн;  слюсар-інструментальник 5-6 розряду за свою роботу може розраховувати на оплату від 2 тис. грн на місяць;  столярам в Ужгороді також пропонують усього від 2 тис. грн.

Аналогічна ситуація і в галузі будівництва, де середня зарплатня складає 6222 грн. Українських різноробочих раді бачити в інших країнах і платити хороші зарплати. За  демонтаж перегородок у Німеччині готові платити 1300 євро,  оздоблювальники в Москві зможуть заробити до 25 тис. грн, різноробочим у Словаччині обіцяють до 14 тис. грн. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com