image

В Ужгороді відбулася сесія міськради

У роботі сесії Ужгородської міської ради 28 лютого взяв участь мер міста Дармштадта – побратима Ужгорода впродовж більше ніж 30 років.

Мер Дармштадта Йохен Парч запевнив присутніх, що Німеччина добре усвідомлює: свобода і демократія Європи захищається зараз в Україні, тож спільними зусиллями має бути перемога. Німецьке місто прихистило наразі дві тисячі наших громадян і піклується про них.

unnamed33

Міський голова Богдан Андріїв вручив Почесну відзнаку німецькому колезі та Грамоту керівниці громадської «Рух підтримки закарпатських військових» Галині Ярцевій, подякувавши за розвиток волонтерського руху в Ужгороді та постійну допомогу військовим.
Розглянули низку важливих для життєдіяльності міста питань, серед яких, за словами секретаря Ужгородської міської ради Арсена Мелкумяна, пріоритетні бюджетні видатки. Йдеться передусім про стабілізацію водопостачання і вирішення проблем стоків. Внаслідок війни населення міста стрімко зростає – відповідно зросло навантаження на систему водопостачання і водовідведення міста. Тож, оперативно реагуючи на виклики часу та підтримуючи ключове комунальне підприємство, що забезпечує місто питною водою і не дозволяє потонути в неочищених стоках, внесли зміни до бюджету Ужгороду та виділили кошти міському водоканалу: 17,8 млн. грн. для придбання спеціалізованої техніки й 5,7 млн. грн. для коригування видатків на капітальний ремонт колектора скиду стічних вод та водозахисної дамби.

unnamed

Незважаючи на те, що можливості міського бюджету досить обмежені під час війни, запланували у 2023 р. внутрішньоквартальні ремонти – відповідно через зміни до бюджету виділили кошти на капітальний ремонт внутрішньоквартальних територій біля вул. Капушанської, 151 – 1,5 млн. грн., вул. Олександра Можайського, 22-24 – 1,4 млн. грн., вул. Федора Потушняка, 1-А – майже 700 тис. грн., вул. Федора Потушняка, 3-5 (Благоєва) – 730 тис. грн.
Внесли також важливі зміни до бюджету міста, виділивши 9 млн. грн. центральній міській лікарні для придбання ангіографа та 5 млн. грн. на реалізацію програми запобігання смертності та інвалідності внаслідок серцево-судинних захворювань. Серцево-судинні захворювання є найпоширенішою причиною смертності чи інвалідизації громадян. Багато сімей стикалися з тим, що внаслідок інфаркту чи інсульту людина стає інвалідом з частковим або повним паралічем – і сім’я багато років доглядає хвору людину. Чимало людей мають проблеми з венами ніг чи судинами, що псує життя, знижує можливості рухів та виконання певної роботи, а також створює загрозу для життя – наприклад, відрив тромбу з вени. Тож наявність спеціального обладнання дозволяє проводити спеціальну діагностику та оперування на кровоносних судинах.
Погодили перейменування 7 вулиць, ще 7 не погодили, проте пообіцяли повернутися до розгляду цих питань.

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com