image

В Ужгороді знесуть кафе, яке пропрацювало 25 років

В Ужгороді на автовокзалі знесуть торговий павільйон "Рута", який функціонував тут з початку 90-х

МПП «Рута» ще у 1989—1990 рр. збудувало на привокзальній площі Ужгородського автовокзалу торговий павільйон, проект якого було погоджено з міською архітектурою, Закарпатським обласним об’єднанням автобусних станцій та відповідними службами. На об’єкті автономно підвели всі необхідні комунікації, зокрема, опалення, водопостачання та водовідведення. І все за власні кошти.

Однак рішенням XXVII сесії VI скликання Ужгородської міської ради від 29.10.2015 р. землю, на якій розташований павільйон було продано ВАТ «Закарпатавтотранс». Як відомо, родина мера Ужгорода має акції у цьому підприємстві, тому можна вважати, що мер Богдан Андріїв частину міської землі продав собі ж. Як відбувалися торги і за скільки продана земля, це окрема тема.Наразі "Закарпатавтотранс" намагається отримати у власність автостанції по всій області. 

Суд став на бік "Закарпатавтотрансу" і рішенням Ужгородського міськрайонного суду від 17.10.2016 р. МПП «Рута» зобов’язали усунути перешкоди у користуванні позивачем частиною земельної ділянки шляхом знесення за свій рахунок приміщення торговельного павільйону (кафе).

Місяць тому дане судове рішення набуло законної чинності й на його виконання виданий відповідний виконавчий лист, який поданий до Ужгородського міського відділу Державної виконавчої служби. А постановою державного виконавця Ужгородського МВ ДВС від 25 квітня відкрито виконавче провадження з примусового виконання вказаного рішення суду та зобов’язано МПП «Рута» виконати його протягом 10 робочих днів, а також стягнення з МПП «Рута» виконавчого збору на суму 12 800 грн.

Тобто, власники кафе повинні знести його самі і ще й заплатити виконавчий збір. 

Як би це відбувалося в нормальній країні. По-перше, власників кафе було б попереджено про те, що земельна ділянка, на якій знаходиться кафе, буде продана. По-друге, при продажі земельної ділянки рада повинна була врахувати, що на ній знаходиться підприємницький об'єкт і внести певні юридичні нюанси щодо його подальшого існування. Логічно було б, знайти компроміс. Наприклад, міська рада знаходять для підприємців з "Рути" нову ділянку для кафе. Або ж зобов'язує це зробити нових власників ділянки. А якщо вже не ділянку, то хоча б запропонувати підприємцю здійснювати діяльність на території автовокзалу в іншому приміщенні.

На жаль, у нас цього не відбулося. Підприємця просто поставили до відома, що земля продана і нехай він зносить своє кафе.

Власники "Рути" вже змирилися. Вони чітко усвідомлюють, у якому місті живуть і які закони тут діють. Звичайно, кафе знести не так легко. Знесення такого торговельного павільйону потребує проведення великого обсягу робіт з його демонтажу, від’єднанню від наявних комунікацій з погодженням із відповідними комунальними службами та вивезенню залишків будматеріалів, обладнання, меблів тощо. Тому вони й попросили відтермінувати час знесення торгового об'єкту. Чи залишиться у них бажання і надалі вести бізнесову діяльність? Навряд. 

Василь Коваль для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com