image

В Ужгородській міськраді сформувалася «дерибанна» більшість

Сьогодні відбулася доволі непомітна, але знакова сесія Ужгородської міськради.

Насправді, питань було мало. Депутати ліквідували декілька комунальних підприємств, щоб потім об’єднати їх в одне, але при цьому не чіпали КП «Боздошський парк», хоча попередньо така домовленість була.

Однак примітним було інше питання – земельне. На сесії взагалі не мали розглядати земельні питання, тому що вони не були попередньо оприлюднені за 20 днів до сесії, як цього вимагає закон.

Крім цього, сьогодні депутати надали право викупу 9 земельних ділянок у місті. Громадські активісти трактують такі дії як передачу землі у приватну власність. Хоча згідно із законом, міськрада не мала права робити цього без містобудівної документації. Із присутніх депутатів за таке рішення не голосували представники фракції "Солідарність", "Нашого краю" та "Самопомічі".

“У законі є норма про те, що забороняється передавати у приватну власність землю без містобудівної документації. А в нас сьогодні її немає, бо суд призупинив дію цієї містобудівної документації. Ми пропонували депутатам дотриматися всіх встановлених законом термінів, дочекатися рішення суду й після цього голосувати. Але пропозиція була відкинута й депутати проголосували за передачу земельних ділянок у приватну власність”, - прокоментував виданню Prozak.info депутат фракції “Самопоміч” Микола Сюсько.

З цього приводу у соцмережах дав критичний коментар і депутат міськради Роман Богуславський:

"Сьогодні на сесії, не дивлячись на критичне зауваження комісії з депутатської етики, регламенту та законності щодо виключення з порядку денного, більшістю депутатського корпусу було прийнято ряд рішень про надання дозволів на викуп земельних ділянок.
При цьому, я особисто звернув увагу міського голови та депутатів на той факт, що дії міськради в частині передачі землі в оренду чи приватну власніть на даний момент обмежені ухвалою Ужгородського місьрайонного суду за позовом громадських активістів. Зокрема, нею призупинена дія містобудівної документації, без якої виділення землі у користування чи власність заборонено. Свій коментар для присутніх надала і правозахисниця Наталія Гнесь, підтримавши перенесення розгляду цих питань до вирішення судової справи по суті.
Після короткої дискусії і виступу юриста міськради, який стверджував, що викуп не є передачею у власність(хоча кожному зрозуміло, що після покупки у громадянина виникає право власності на об'єкт), більшість все ж підтримала дані проекти.
Апогеєм стала зустріч на виході з міської ради з екс-депутатом Феєром, який у минулій каденції якраз вирішував земельні питання.
Саме його персона при вході, яка очікувала на вже діючих депутатів, стала останнім пазлом.
Цікаво, яким був кошторис цієї сесії?", -- написав Богуславський.

Тим не менше, земельні питання були проголосовані депутатами фракцій «Відродження», «Патріот» з деякими іншими представниками партій-сателітів. Вони, як і передбачалося, склали ту більшість в раді, яка буде під контролем мера Ужгорода Богдана Андріїва і протягуватиме всі «потрібні дерибанні питання». 

У свою чергу мер Ужгорода Богдан Андріїв намагався пояснити деякі моменти з прийнятих земельних питань.

“Сьогодні йшло питання про викуп орендованих земельних ділянок орендарями під власним майном. І я не вбачаю у цьому абсолютно ніякої шкоди, яку це рішення наносить громаді міста. Це викуп орендованих земельних ділянок. Ми абсолютно нічого не порушуємо. Цим самим ми задовольняємо бажання громадян придбати цю землю у власність і це тільки від цієї продажі надходять кошти у наш міський бюджет, який ми використаємо на ремонти доріг, тротуарів, закладів освіти, медицини. І це ми ніяким чином ні в кого нічого не забираємо і нікому нічого не надаємо. Ніякими законодавчими актами це не забороняється”, - сказав Андріїв так і не пояснивши юридичні протиріччя в прийнятті цих питань.

 

Читайте також: Короткий аналіз нової влади Ужгорода

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com