image

ВРП відсторонила від здійснення правосуддя суддю Рахівського районного суду

На засіданні Вищої ради правосуддя 18 лютого 2020 року розглянуто клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Холодницького Назара Івановича про тимчасове відсторонення судді Рахівського районного суду Закарпатської області Тулика Івана Івановича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, яке надійшло до ВРП 11 лютого 2020 року. Про це повідомляє прес-служба ВРП.

У розгляді зазначеного питання взяла участь представник Офісу Генерального прокурора – прокурор п’ятого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Наталя Висоцька.

Як поінформував доповідач, із доданих до клопотання матеріалів вбачається, що 25 березня 2019 року судді Тулику І.І. вручено складене того самого дня заступником Генерального прокурора – керівником САП Холодницьким Н.І. повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 368 (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

29 травня 2019 року заступником Генерального прокурора – керівником САП Холодницьким Н.І. складено повідомлення про підозру Тулика І.І. у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 368, частиною другою статті 369-2 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди) КК України, яке було вручено йому того самого дня.

Наразі кримінальне провадження стосовно Тулика І.І. перебуває на розгляді у Вищому антикорупційному суді.

Представник Офісу Генерального прокурора підтримала клопотання про тимчасове відсторонення судді Рахівського районного суду Закарпатської області Тулика І.І. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Водночас суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Тулик І.І. подав до Вищої ради правосуддя заперечення, в яких стверджує про відсутність доказів його винуватості та ризиків, якими у клопотанні мотивована необхідність відсторонення судді від здійснення правосуддя.

Вища рада правосуддя вирішила задовольнити клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Холодницького Назара Івановича; тимчасово відсторонити суддю Рахівського районного суду Закарпатської області Тулика Івана Івановича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження стосовно обвинувачення Тулика Івана Івановича у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 368, частиною другою статті 369-2 КК України.

sud.ua

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com