image

Викладачі нічого не досліджують через брак часу

Таку думку висловив Перший віце-президент НАПН України, член робочої групи з розроблення ЗУ «Про вищу освіту» Володимир Луговий. який спільно з науковцями УжНУ під час круглого столу обговорює Закон України "Про вищу освіту".

Сьогодні в УжНУ триває круглий стіл "Імплементація Закону України "Про вищу освіту" - необхідна передумова інтеграції в європейські простори вищої освіти та наукових досліджень". Для швидкої імплементації Закону до вишу завітав Перший віце-президент НАПН України, член робочої групи з розроблення ЗУ «Про вищу освіту» Володимир Луговий

Засідання триваєу рамках 69-ї підсумкової наукової конференції професорсько-викладацького складу УжНУ та реалізації наукового проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір, що фінансується Міжнародним Вишеградським фондом

IMAG1353_1

Перший віце-президент НАПН України, член робочої групи з розроблення ЗУ «Про вищу освіту» Володимир Луговий у своїй доповіді торкнувся академічної автономії університетів. У новому Законі ставка зроблена на те, що виш сам розробляє систему забезпечення якості. Вперше серед критеріїв вищої освіти визначено, що вища освіта здійснюється на основі досліджень.

«Це закон вищої освіти і бізнесу. За умов його імплементації університет стане інноваційним. Імплементація триває дуже непросто, - зазначив Володимир Луговий. - Але якщо ми прийняли Закон, то мусимо впровадити у життя».

Під час доповіді перший віце-президент НАПН України торкнувся визначень і термінів, які введені у Законі. Йдеться, зокрема, про кваліфікацію, компетентність, галузь.

"Немає вищої освіти без науково-інноваційної діяльності. Наші викладачі, на жаль, нічого не досліджують, бо в них немає часу. Тому навантаження викладачів зменшили до 600 годин, а роль самостійної роботи студентів збільшили. Чим більший рівень хочете опанувати, тим більше самостійності має бути. Студенти, починаючи з бакалаврського рівня мають здійснювати самостійні дослідження. Не можна згортати наукові дослідження як в університетах, так і в академіях", - переконаний Володимир Луговий.

Перелік галузей і спеціальностей в українських вишах повинен відповідати тим, що прийняті в ЄС.

Ступені вищої освіти за новим Законом – це молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії, доктор наук. Також буде створено єдиний перелік спеціальностей.

Автономність полягатиме і в тому, що університет може в рамках переліку спеціальностей, галузей знань може написати освітню програму, яку може акредитувати за бажанням. 

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com