image

Влада Ужгорода не має наміру відмовлятися від реконструкції набережної Незалежності

Громадські слухання щодо реконструкції набережної Незалежності не мали ефекту

Як ми повідомляли, під час візиту до Ужгорода глава уряду  Володимир Гройсман пообіцяв виділити з бюджету понад 21 млн. грн. на реконструкцію набережної Незалежності в Ужгороді.

Часу залишається мало - кошти потрібно використати, бо це урядова субвенція і якщо її не використати до кінця року, то гроші пропадуть.

Влада Ужгорода поспішала. Без будь яких обговорень раптово появився проект реконструкції набережної. 

І тут почалося. Проект був зроблений неякісно і на ньому набережна набула якогось модерністського вигляду і втратила автентичність.

Активісти почали протестувати. Навіть організували збір підписів проти реконструкції набережної.

39999700_1873205309431056_3137141819209416704_n

Серед самих активістів також не було єдності. Одні вважали, що реконструкцію не потрібно проводити взагалі і краще ці кошти використати на інші проблеми (до речі, це неможливо, бо субвенція давалася під конкретний проект). Інші переконують, що реконструкцію потрібно робити часткову, наприклад, замінити лавиці та фонарі, але не чіпати бруківку, щоб не пошкодити липи.

Влада міста організувала громадські слухання з приводу реконструкції набережної, однак ефекту ці слухання не мали. До прикладу, відомий закарпатський письменник Банді Шолтес розповів, що до нього підійшов мер Богдан Андріїв і запитав, чому він проти реконструкції. Шолтес відповів, що є велика загроза пошкодження унікальних лип, а Андріїв на це сказав: - Ти хто такий, ти в своєму житті хоч щось путнє зробив?

З усього цього можна зробити певні висновки. Влада від реконструкції не відмовиться, бо не так часто даються такі легкі кошти у вигляді субвенцій від уряду. З цих коштів буде відмито мінімум 10% у вигляді відкатів і для влади відмовлятися від зайвих 2-3 дармових мільйонів у приватні кишені буде "нерозумним". Найбільше можна відмити на бруківці та асфальтуванні. А потім вже буде "дохід" від так званого озеленення набережної. 

Але якщо вже влада вирішила проводити реконструкцію, то могла б мати хоч трошки совісті і не викладати набережну примітивною цементною бруківкою і не встановлювати ліхтарі китайського виробництва. Набережну варто зберегти максимально автентичною. Такою, якою її люблять ужгородці. Ужгород повинен бути Ужгородом, а не Хмельницьким, Житомиром чи Кропивницьким. 

Василь Поляк для Prozak.info

  • Про нас

    Prozak - Інформаційний антидепресант

    Редактор сайту - Костянтин Шевченко

    Тел.: +38 095 308 8778

    Ужгород, вул. Белінського, 24

    mail.prozak@gmail.com