Влада Ужгорода руйнує історичну набережну попри заборону Міністерства культури та Міжнародної організації охорони пам'яток (ДОКУМЕНТИ)
Меру Ужгорода за це загрожує кримінальна відповідальність
Як ми повідомляли, сьогодні почалися роботи з демонтажу бордюрів та бруківки на пішохідній доріжці набережної Незалежності в Ужгороді.
При цьому влада Ужгорода пообіцяла, що такі роботи не будуть проводитися до тих пір, поки не буде відповідь від експертів та офіційних структур.
Як виявилося, відповіді ці надійшли, але вони були негативними для влади.
Зокрема, Міністерство культури попередило мера Ужгорода, що за порушення норм законодавства щодо проведення земляних робіт в історичній зоні є кримінальна відповідальність.
Окрім того, мерія Ужгорода звернулася до Міжнародної ради охорони пам'яток та історичних місць з проханням дати експертну оцінку можливості ведення робіт в історичній зоні Ужгорода за відповідним проектом. Відповідь прийшла і влада міста її просто приховувала, бо знову ж таки в листі чітко було зазначено, що роботи вести не можна.
Ось що з цього приводу написав архітектор Петро Сарваш:
"Цей лист президента ICOMOS — відповідь на запит Ужгородської міської ради, в якому МЕРІЯ м. УЖГОРОДА (!) просила ознайомитися Український національний комітет ICOMOS із проектом капремонту Набережної (з першим і єдиним до цього часу) й дати фахову оцінку (погодження) для його подальшої реалізації.
Звичайно міськрада мовчить про відповідь, яку вони отримали, адже вона жодним чином їх не задовольняє. Більше того, сьогоднішні їх дії є доказом того, що вони й не збиралися виконувати свої зобов’язання ні по змінам до проекту, ні по проходженню необхідних процедур погодження документації !!!!
З листа ICOMOS очевидно, що весь процес так званого капремонту протирічить не тільки памя'ткоохоронному законодавству України, але й усім міжнародним домовленостям, які Україна підписала !!! (список поданий в кінці листа).
Нагадую: приблизно місяць тому між міськрадою та підрядною організацією, що виконує роботи по капремонту Набережної була укладена додаткова угода (Зміни до календарного плану виконання робіт), в якій сторони поділили роботи на два етапи. Перший етап — асфальтування проїзної частини, що і було виконано на сьогоднішній день, та другий етап — так звані інші роботи, які стосуються в основному пішохідної частини, але ТІЛЬКИ ПІСЛЯ КОРЕГУВАНЯ ПРОЕКТУ згідно нового Завдання на проектування, яке теж було підписано сторонами та проходження процедури його розгляду та ПОГОДЖЕННЯ ЯК НА МІСЬКОМУ, ТАК І НА ОБЛАСНОМУ РІВНІ.
Станом на сьогодні (!) ніяких змін до проекту не було зроблено і як виявляється, ніхто і не збирався це робити!!!
Також очевидно, що Ужгородська міська рада своїми діями ставить хрест на входження Малаго Ґалаґо до реєстру пам’яток світової спадщини Юнеско. З одного боку створюють робочу групу по підготовці документів та по розробці програми дій про цьому питанню, з другої сторони підпільно й підло унеможливлюють цей процес.
Іншими словами: вони постійно брешуть, брехали і будуть брехати. Ні міському голові, ні іншим відповідальним працівникам мерії, ні депутатському корпусу не цікаво, що буде з нашим містом через 5, 10 або 50 років, адже вони всі тут тимчасові й, як правило, чужі.
Не давайте себе більше дурити! Робіть свої висновки!"
Громадські активісти обурені такими діями керівництва міста. Вони закликають ужгородців активно боротися з архітектурним вандалізмом мерії. Деякі активісти вже сьогодні ввечері перестріли мера Богдана Андріїва і вимагали пояснень, чому міняють кам'яні бордюри на тонкі крихкі плитки. На це Андріїв відповів, що старі бордюри зняли і замінили, бо вони... криві.
Громадські активісти застерігають, що старі бордюри можуть дивним чином бути списані і перепродані, при цьому їх спишуть як "будівельне сміття".