image

Влада Ужгорода самостійно вводить страхову медицину

Щоб покращити медичне обслуговування ужгородців, міська влада обласного центру Закарпаття планує започаткувати введення страхової медицини.

Деталі цього обговорили сьогодні на нараді міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, його заступник Олександр Білак, начальники фінансового управління Леся Гах, відділу охорони здоров'я Василь Решетар, головний лікар центральної міської клінічної лікарні Іван Курах та заступник головного лікаря міського пологового будинку Вікторія Пантьо.

Наголошувалося, що одна з проблем медицини Ужгорода – це витрати міського бюджету на лікування хворих з інших міст та районів. Жителі області знають про високу кваліфікацію лікарів, які працюють в медичних закладах Ужгорода, про наявність тут відповідного діагностичного та лікувального обладнання і приїздять на лікування в міські медичні заклади. Стаціонарне лікування хворих потребує значних фінансових затрат.

Оскільки райони не відшкодовують Ужгороду кошти за лікування своїх жителів, це багатомільйонним тягарем лягає на міський бюджет. Ужгородський район на цей рік уклав угоди на обслуговування лише в реанімації дитячої лікарні та пологовому будинку, сподіваючись на повноцінний запуск стаціонару районної лікарні – колишньої залізничної, яка передана їм на баланс. Однак цю роботу наразі не налагодили і фактично всі ургентні пацієнти з району, яким потрібна невідкладна допомога, отримують її в міській лікарні.

Тому міська влада Ужгорода планує розробити нормативні документи і запровадити вимогу: мешканців інших районів області будуть лікувати за умови придбання страхового полісу або надання інших підтверджуючих документів, які гарантуватимуть відшкодування витрат. На таких умовах лікуватимуть планових хворих, а за лікування ургентних наполягатимуть на укладені угод про відшкодування витрат із районами.

Ведуться перемовини з кількома страховими компаніями, вони готові авансувати 3-4 мільйони гривень для початку співпраці комунальному підприємству "Лікарняна аптека", відтак страхові внески покриватимуть подальші платежі.

Богдан Андріїв наголосив: "Проведемо незабаром спільну зустріч sз представниками страхових компаній і колективами медиків, порадимося і започаткуємо співпрацю з тією фірмою, яка має найбільші потужності і досвід на ринку.
На жаль, на рівні держави так і не втілюється медична реформа, якби застосовувався принцип, що гроші з бюджету відшкодовуються закладам за кожного пролікованого пацієнта, проблеми були б менш гострі. Наразі ж міська влада шукає можливість поліпшення медичного обслуговування і акумулювання коштів для лікування ужгородців.

На нараді ішлося також про будівництво кисневої станції, яка забезпечуватиме і міську лікарню, і пологовий будинок, розширення можливостей котельні ЦМКЛ, переведення її на паралельне газовому опалення альтернативними енергоносіями, передачі приміщень міської лікарні, які використовуються як база для наукових кафедр УжНУ, на фінансування університету. Розглянуть також питання пропонувати передати на баланс обласного бюджету міського пологового будинку, оскільки він фактично вже виконує функцію закладу найвищого на рівні області, третього рівня допомоги і надає у найважчих випадках послуги пацієнткам із усіх районів, - повідомила Ужгородська міськрада.

 • Про нас

  Prozak - Інформаційний антидепресант

  Редактор сайту - Костянтин Шевченко

  Тел.: +38 095 308 8778

  Ужгород, вул. Белінського, 24

  mail.prozak@gmail.com